Wesoły Ryjek i Wiosna


 
Znacie już Wesołego Ryjka? Ten mały i sympatyczny prosiaczek ma szansę stać się ulubionym bohaterem Waszych dzieci. Seria książek, autorstwa Wojciecha Widłaka, to dowcipne i pełne uroku, krótkie historyjki o przygodach małego prosiaczka. Do tej pory ukazało się siedem książek o Wesołym Ryjku. Cztery z nich opowiadają o zmieniających się porach roku. A że właśnie mamy WIOSNĘ (którą nie do końca możemy się niestety cieszyć) poczytajcie z dziećmi o tym, jak wiosenne dni spędzał Wesoły Ryjek.


Wesoły Ryjek i Wiosna
tekst: Wojciech Widłak
ilustracje: Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2020We wszystkich codziennych przygodach towarzyszy prosiaczkowi jego ukochany żółw przytulanka. A te przygody, to tak naprawdę ciekawe momenty dnia codziennego, w których Wesoły Ryjek uczestniczy, angażowany przez swoich rodziców.
 Każda z tych chwil jest dla niego ciekawym przeżyciem i lekcją. Sadzenie rzeżuchy wspólnie z mamą, sprzątanie garażu, naprawa bramy czy wyjście na mecz z tatą. Każda czynność, to nowa wiedza i doświadczenie. Kochający rodzice są dla Wesołego Ryjka całym światem i ten świat mu pokazują. A ich synek pięknie podsumowuje każde zdarzenie wyciągając wnioski ze swoich małych przygód.


 

Jedna z historyjek jest o wizycie Wesołego Ryjka na Targach Książki z których wraca z torbą pełną książek. Urzekła mnie ilustracja do tej opowieści, zwłaszcza że miałam okazję zobaczyć podobną scenkę w świecie realnym podczas Targów Książki w Poznaniu, kiedy to autor – Wojciech Widłak wraz z ilustratorką Agnieszką Żelewską podpisywali książki o Wesołym Ryjku. Czytajcie z maluchami opowieści o Wesołym Ryjku - to cudny kompan dla przedszkolaków!

O poprzednich pisałam tutaj (klik na okładkę).

http://wilczelektury.blogspot.com/2017/07/wesoy-ryjek-i-lato.html

http://wilczelektury.blogspot.com/2015/11/wesoy-ryjek-i-zima.htmlKomentarze