Wesoły Ryjek i latoNajnowszy tom przygód Wesołego Ryjka to idealna lektura na wakacyjne dni. Znalazło się tu dziesięć krótkich opowiadań, w których występują jak zawsze: mama, tata, Wesoły Ryjek oraz oczywiście żółw przytulanka. Miejsce akcji: przydomowy ogród, nadmorska plaża, las…


Wesoły Ryjek i lato
tekst: Wojciech Widłak
ilustracje: Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2017


Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać sympatycznego prosiaczka wyjaśnię, że opowieści o nim to ciepłe i pełne uroku historyjki, w których narratorem jest właśnie Wesoły Ryjek. Każda z nich zaczyna się od słów: "Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek." Po tych słowach następuje opowieść o tym, co przydarzyło się danego dnia małemu bohaterowi. Wojciech Widłak z ogromną wrażliwością, ale też poczuciem humoru opisuje codzienność typowego kilkulatka, który odkrywa świat.


W letnie dni Wesoły Ryjek dużo czasu spędza na świeżym powietrzu. Czasem bardzo aktywnie, jak wtedy gdy wyruszył w świat wraz ze swym żółwiem. Aby zdobyć doświadczenie w podróżach, zaczął od własnego ogródka. Tam przecież też jest całkiem sporo rzeczy do odkrycia!

Czasem Wesoły Ryjek wyleguje się po prostu na kocu ze swą przytulanką i marzy….Lato to również czas wycieczek z rodzicami – nad morze, do lasu, zwiedzanie latarni morskiej, wspólne zabawy, wyprawa na jagody, zbieranie chrustu i siedzenie przy ognisku.. Ale też walka z komarami i letnie burze..Każde z tych przeżyć, to nowe doświadczenie. Wesoły Ryjek odkrywa świat, a na koniec dnia, zawsze wszystko pięknie podsumowuje.


Krótkie historyjki o tym sympatycznym prosiaczku
przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Polecam inne książki o Wesołym Ryjku!
O tym jak spędzał zimowe dni pisałam tutaj:

Wesoły Ryjek i zima

Komentarze