Mniedźwiedź

 


Każdy ma jakiegoś niedźwiedzia obok siebie….Pojawia się często niespodziewanie w naszym życiu, zupełnie nie proszony. Wielki, zwalisty, okropny… Psuje wszystko i … nie ma na to rady. Ta cudownie napisana i zilustrowana przez włoską artystkę lapidarna opowieść, dotyka bardzo ważnego tematu jakim jest… No właśnie… Dla każdego z nas NIEDŹWIEDŹ będzie czymś innym. Chorobą, lękiem, problemem. Z pewnością czymś co nas dręczy, męczy i niepokoi. Bo chyba każdy ma jakiegoś NIEDŹWIEDZIA... Dowcipne zwizualizowanie go na kartach tej książki pokazuje jak niełatwo się go pozbyć. 

Mniedźwiedź
tekst i ilustracje: Noemi Vola
tłumaczenie: Dorota Duszyńska
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022


Nie pomagają prośby, groźby – on nie znika, wręcz przeciwnie, zajmuje coraz więcej naszej przestrzeni. Nie można przed nim uciec, jest zawsze z nami, tylko czasem robi sobie przerwy. Wtedy pojawia się nadzieja, że wreszcie nas opuścił. Ale on zaraz wraca i wpływa na nasz sen, samopoczucie, zagarnia naszą przestrzeń i psuje relacje… 


Niedźwiedź zmienia nasze życie i choć staramy się o nim zapomnieć, on jest i jedyne co pewne, to, że nie da się z nim zaprzyjaźnić… To książka do czytania wspólnie z dziećmi i do rozmów o naszych NIEDŹWIEDZIACH. Może opowieści o nim nieco oswoją tego zwierza? Pomogą w zrozumieniu go, trochę poprawią humor i postrzeganie tego nieproszonego gościa? Mądra, dowcipna, mistrzowska opowieść o tym co nas dręczy. Dla dużych i małych. 

Czytajcie!Komentarze