Pojazdy i przytulaski

 


Nowe propozycje dla maluchów Wydawnictwa Babaryba to ćwiczenia logopedyczne i nauka liczenia. Jak na książki dla najmłodszych przystało, cieszą oko kolorowymi ilustracjami i gwarantują dobrą zabawę podczas lektury.

Brum, brum brum. Pojazdy. Księga dźwięków
tekst: Marc Marra
ilustracje: Iga Kowalczyk
Wydawnictwo Babaryba, 2021


Kto ma syna ten wie, że najlepsze czytanki to te o pojazdach! Dziewczynki, pewnie też takimi nie wzgardzą, ale miłością wielką darzą je z pewnością chłopcy. W tej książeczce jest sporo pojazdów: motor, karetka, koparka, wyścigówka, wóz policyjny, rower… Każdy z nich wydaje oczywiście dźwięki i dlatego podczas lektury szykujcie się na sporo odgłosów. Będziecie warczeć, mruczeć, kopać, dryndać i nie tylko, a dzieci oczywiście z Wami! Świetnie proste, kolorowe obrazki do tego fajna zabawa z dźwiękami (ćwiczenia logopedyczne!) i mocne kartonowe strony! Lektura obowiązkowa w domu, w którym są mali miłośnicy motoryzacji obu płci.

 

Kolejna książka zaprasza do nauki liczenia. To ma być słodka nauka, więc będą… buziaczki i przytulaski! ;-)


Buziaczki i przytulaski – słodka nauka liczenia od 1 do 10
ilustracje: Nicola Slater,
projekt: Jennifer Tolo Pierce
Wydawnictwo Babaryba, 2021


Kolorowe ilustracje, pozytywne emocje, interakcja dziecka z rodzicem. To wszystko ma wzmocnić i ułatwić dziecku naukę liczenia od 1 do 10. Nie od dziś wiadomo, że podczas zabawy zapamiętujemy najlepiej! W trakcie czytania tej książeczki będziecie się przytulać, uśmiechać, dawać całuski, łaskotać i ściskać. Maluchy poznając cyfry, które prezentują się na ilustracjach, będą wspólnie z Wami odliczać całusy i przytulasy, a przy okazji dobrze się bawić. Kartonowe strony zamieszkują postaci różnych zwierząt, które również można nazywać (jakie to zwierzątko?) liczyć (ile jest rybek na ilustracji?). Sposobów na czytanie i wykorzystanie tej książeczki może być bardzo wiele.

Udanej rodzinnej lektury!

Komentarze