Wanda szuka miłości

 


Kolejna książka Przemka Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak nie zawiedzie miłośników poczucia humoru autora i talentu artystki. O czym jest? O miłości. O spełnianiu marzeń i poszukiwaniach… Dla kogo? Dla … młodszych dzieci i rodziców, do których autor (jak zwykle) mruga okiem. 

Wanda szuka miłości
tekst: Przemysław Wechterowicz
ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo EZOP, 2021


Dżdżownica Wanda żyje dość komfortowo. Na co dzień spulchnia glebę, ma przyjaciółkę. Ale to już jej nie wystarcza. Jest marzycielką i pewnego dnia postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie miłości.

A z miłością nie jest tak łatwo, wiedzą to dorośli…. Wanda nie raz spotka kogoś w kim mogłaby się zakochać, ale na szczęście (dla niej!) wygra nieśmiałość lub rozum… 

 


A potem okaże się, że szukając miłości można też komuś pomóc. A jeszcze, gdy pojawi się nadzieja, że zaginiony tata szopika może być kandydatem na męża, zrobi się naprawdę ciekawie. 

 


 

Wanda zatem wyrusza na poszukiwania pełna odwagi i determinacji. Nie trzeba się o nią martwić, bo niepozorna dżdżownica ma niesamowite szczęście i potrafi na pomoc wezwać nawet jednorożca! 

 


Zauważcie, że w tej opowieści to płeć piękna (! a nie?) wyrusza na poszukiwania tego jedynego! W dodatku jest… dżdżownicą i to bardzo odważną! A tata szopika okazuje się……
Nie, nie zdradzę zakończenia. Dobrze Wam radzę, przeczytajcie tę historię z dziećmi i ... popłyńcie z nurtem :-)

Mam nadzieję, że nie raz uśmiechniecie się podczas lektury. No i zachwycicie się pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak!
Dzięki nieskrępowanej wyobraźni autora, w tej historii wszystko jest możliwe. Ta niby ckliwa historia o poszukiwaniu miłości to zabawna opowieść z przesłaniem. O tym, że warto spełniać swoje marzenia i wierzyć w … jednorożce! 

Ja tymczasem czekam na dalsze przygody szopika. Wszak wybrał się z jednorożcem na wyprawę. Taka ekipa musi mieć ciekawe przygody!

 

Komentarze