Komplementy


Nie od dziś wiadomo, że dobry komplement potrafi zmiękczyć każdego.
„lubi się komplementy” pisała Wisława Szymborska. Nooo, jakże ich nie lubić! Zwłaszcza tych, w wykonaniu WILKA!

Komplementy
tekst: Przemysław Wechterowicz
ilustracje: Katarzyna Bogucka
Wydawnictwo Alegoria, 2011Oto wcale nie krótka historia pewnej znajomości. Wilka i Zająca. Jeśli od razu przyjdzie Wam na myśl, para z radzieckich kreskówek to… wróćmy do Polski. Wilk i Zając z tej opowieści będą się zdecydowanie mniej poruszać :-) Można by rzec, że nasi bohaterowie to osobniki w wieku dojrzałym, marzące o ciszy i spokoju.
Czytelnik poznaje ich obu WIOSNĄ, gdy właśnie nabyli wymarzone domy nad brzegiem rzeki. Dla każdego z nich miały to być „oazy ciszy, spokoju i odosobnienia”. Niestety obaj nie wiedzieli o swym sąsiedztwie…Tak to bywa z nieuczciwymi agentami nieruchomości...ha!


Jakie to szczęście, że ich niespodziewane spotkanie przypadło właśnie w Międzynarodowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. To ostudziło emocje. Dobrze wychowany Zając zaskoczył Wilka. Wykorzystał niezwykłą moc ... słów. W tej książce padnie ich naprawdę wiele.
Pory roku będą się zmieniały, a Wilk i Zając będą obsypywać się…. komplementami i nie tylko… A że pisał to Autor z niebywałym poczuciem humoru, zabawa będzie przednia!Na stojąco, na leżąco… We śnie i na jawie… Wciąż mili dla siebie i grzeczni. Chwilami kompletnie odjechani... Dwaj wrogowie, którzy zmiękczyli się słowami! :-)

Ta sielanka słowna mogłaby trwać miesiącami, gdyby nie…. A nie powiem… Sprawcie sobie „Komplementy” i przeczytajcie! Doceńcie świetną szatę graficzną. W końcu to Katarzyna Bogucka!


Jeśli lubicie  książki z odlotowym poczuciem humoru "Komplementy" Was nie zawiodą.
Szkoda, że ich ukazanie na rynku przeszło bez echa...
"Komplementy" na półce powinien mieć każdy z nas. Wytyczają kierunek rozmów, są skarbnicą cytatów do wykorzystania w kontaktach międzyludzkich. Gdyby wszyscy znali "Komplementy" o wiele łatwiej byłoby nawiązać nić porozumienia z najgorszym wrogiem. ;-)
Szukajcie KOMPLEMENTÓW! Niech dają Wam przyjemność czytania i staną się Waszą bronią!

Komentarze