"Przenosiny" i "Pociągiem" – historie bez słówDwie najnowsze książeczki obrazkowe Wydawnictwa Zakamarki to propozycja dla małych czytelników, nie umiejących jeszcze czytać. Nie znajdziecie w nich liter. Są za to ilustracje, dzięki którym z kart wyłaniają się historie. 

Pierwsza z książeczek zdecydowanie przeznaczona jest dla młodszych dzieci. W środku proste, ilustracje w jasnych barwach i prosta historia o podróżujących pociągiem piesku, słoniu i dziewczynce. Uśmiechnięci jada przez miasto, a gdy pociąg przejeżdża przez tunel dzieją się dziwne rzeczy… Czy to za sprawą zabranej po drodze zebry? 


Ilustracje w kolejnej opowieści różnią się od poprzednich kolorami i ilością szczegółów. Historia też jest nieco bardziej rozbudowana. Zdecydowanie dla nieco starszych czytelników, ale wciąż tych którzy nie potrafią czytać. Choć oczywiście w przypadku takich książek nie ma ograniczeń. Jestem pewna, że z radością sięgną po nią również uczniowie młodszych klas, by poznać historię pewnego nasiona, które uratowało mieszkańców małej wyspy...

Obie książki pobudzają dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą spostrzegawczość i umiejętność budowania zdań. Dla rodziców mogą być świetnym materiałem do wspólnych zabaw. Tak jak różna może być interpretacja tych historii w wykonaniu małych czytelników, tak różne mogą być pomysły na wykorzystanie takich obrazkowych opowieści.
Polecam poprzednią książkę z tej serii „Złodziej kury”. Każda z nich zapakowana jest dodatkowo w wysuwane tekturowe pudełko.

Komentarze

Prześlij komentarz