Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzinaKicia Kocia to bohaterka serii książek dla przedszkolaków. Bardzo lubianej serii! Wiem coś o tym!
Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna
rodzina tekst i ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2018


Anita Głowińska stworzyła postać, z którą utożsamiają się maluchy i wciąż chcą poznawać jej kolejne przygody. A tych, na szczęście przybywa! Kicia Kocia poznaje świat, uczy się nowych rzeczy. Nie tylko sprząta, gotuje, jeździ na rowerze, chodzi do przedszkola i na basen. Kicia Kocia marzy o podróży w kosmos, zakłada zespół muzyczny, majsterkuje a nawet zostaje policjantką!
 
Każda książeczka to inny, ciekawy dla przedszkolaka temat. Kicia Kocia ma też braciszka. Seria o Nunusiu to nieco mniejsze, kartonowe książeczki, w sam raz dla maluszków. Pisałam o nich TUTAJ.

Kolejna książka z serii Kicia Kocia i Nunuś to duże, kartonowe wydanie z otwieranymi okienkami. Ucieszy zarówno przedszkolaka jak i młodsze rodzeństwo. Fajnie, gdyby właśnie była to lektura do wspólnego czytania. Przed czytelnikami 41 odkryć! „Bardzo fajna rodzina” to historia o tym jak Kicia Kocia i Nunuś wybierają się w odwiedziny do pani Kwiatek. Chcą jej złożyć życzenia urodzinowe. W drodze mijają różne budynki – wielorodzinne bloki, kamienice, domki jednorodzinne, wieżowiec… W każdym z nich mieszkają ludzie. Wiele różnych rodzin. „Każda jest inna” - tak tłumaczy małemu bratu, Kicia Kocia. Niektóre z tych rodzin mali czytelnicy będą mogli podejrzeć odchylając drzwi i okna budynków. Co się za nimi kryje?
W jednym z pokoi ktoś czyta gazetę, w innym chłopiec świętuje urodziny. W kolejnym wnuczek czyta babci, tata z synem grają w szachy, dziewczyna ćwiczy grę na skrzypcach, w kuchni czyjaś mama gotuje obiad …. Choć tekstu w tej książce niewiele, to czytanie może się przedłużyć. Odchylanie okienek będzie ogromną frajdą. Do tego opowieści, o tym co widać na rysunkach – kolejną.

Kicia Kocia fajna jest! Kto jeszcze jej nie poznał, a ma dzieci w wieku przedszkolnym powinien szybko nawiązać z nią znajomość! Warto!

Komentarze