Kicia Kocia i Nunuś

Kicia Kocia podbiła serca wielu przedszkolaków. Książeczki z tej serii mają już kilkanaście tytułów. A w nich Kicia Kocia  uczy się, poznaje otaczający świat, doświadcza, bawi się z przyjaciółmi... Wiem, że to ulubiona bohaterka nie tylko dziewczynek. Moi chłopcy nie wychowali się na Kici Koci. Pojawiła się na półkach księgarskich, gdy wyrośli już z tego typu książek. Ale gdzie mogę i komu tylko mogę - polecam Kicię Kocię stworzoną przez Anitę Głowińską, która sama pisze i ilustruje tę serię.

Dobra wiadomość dla młodszego rodzeństwa miłośników tej dzielnej i ciekawej świata kotki! Właśnie ukazały się dwie książeczki przeznaczone dla najmłodszych czytelników, drukowane na twardych, kartonowych stronach!

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku
Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?

tekst i ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2016

W pierwszej z nich Kicia Kocia bawi się z młodszym bratem w zgaduj-zgadulę. W środku Nunuś maluje, sprząta, je zupkę i tuli się do siostry. Na ilustracjach znajdziemy przedmioty, z których braciszek korzysta podczas wykonywanych czynności. Autorka posłużyła się pastelowymi kolorami do oddzielenia poszczególnych zajęć. Nunuś wydaje dźwięki "pać, pać, pać", "szuru-buru", am,am", które podczas czytania zapewne podchwycą wasze maluchy.

W kolejnej książeczce Kicia Kocia uczy braciszka korzystania z nocnika. Tylko pozazdrościć Nunusiowi takiej starszej siostry - cierpliwej, troskliwej, opiekuńczej i pomysłowej. Pozostaje mieć nadzieję, że ta książeczka zainspiruje starsze rodzeństwo do podobnych zachowań. :-)
Jedno jest pewne - od teraz starsi bracia i siostry nie muszą pożyczać swoich książeczek o Kici Koci i obawiać się, że młodsze rodzeństwo je zniszczy. Maluchy mają wreszcie własną serię! Oby jak najszybciej pojawiły się kolejne części!
Komentarze