Kacper w muzeumPięknie ilustrowana seria książek Adama Święckiego, to zaproszenie do niezwykłych podróży. Podróży po miejscach kultury, które warto odwiedzać z dziećmi. Książki o małym Kacprze są świetnym wprowadzeniem i zachętą do odkrywania tych miejsc. Opera, muzea… wcale nie muszą kojarzyć się z nudą! Wszystko zależy od wyobraźni, a tę trzeba rozbudzać od najmłodszych lat! Pomoże w tym m.in. lektura tej książki. 
Gdzie? Jak? Dlaczego? 
Kacper w muzeum 
tekst i ilustracje: Adam Święcki
Wydawnictwo Tadam, 2018
W pierwszej części (KLIK) mały Kacper odwiedzając operę, poznawał magiczny świat muzyki. Tym razem jako pirat, wraz z rodzicami wyrusza na poszukiwanie skarbów. Na szlaku ich wyprawy znajdą się … muzea. Każde z nich, to obcy nieznany ląd, jednak chłopiec nie traci rezonu. 


Miejsca dotąd mu nieznane, na początku tajemnicze to skarbnice wiedzy i niezwykłych zdarzeń. Wszędzie jest coś ciekawego i intrygującego.
W muzeum paleontologicznym Kacper zaprzyjaźnia się z dinozaurem, podziwia wielkie obrazy w muzeum sztuki, buja w obłokach w muzeum lotnictwa. Muzeum kolejnictwa zachwyca go ilością wagonów, które zwiedza w poszukiwaniu taty. Tata miłośnik kolei, gdzieś najwyraźniej się zapodział. Tak, wyprawa do muzeum to atrakcja dla całej rodziny! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Każde z tych miejsc pobudza wyobraźnię. W niektórych precyzują się plany na przyszłość, tak jak w muzeum techniki, gdzie chłopiec postanawia zostać kosmonautą. 

Punktów na mapie skarbów jest wiele, tak jak wiele jest rodzajów muzeów. Kacper odwiedzi jeszcze muzeum morskie i archeologiczne. I na końcu muzeum bursztynu. Ale to przecież nie wszystko! Jeszcze tyle zostało do odkrycia! 
 
Wizyta w muzeum może być wspaniałą przygodą, przekonuje nas autor książki. Plan zwiedzania poszczególnych miejsc możemy zmienić w „mapę skarbów”, podpowiada. Weźcie przykład z Kacpra i zamieńcie się całą rodziną w poszukiwaczy.
Na początek jednak, polecam wspólną, rodzinną lekturę tej książki. Może i ona trafi do puli Waszych skarbów, tych książkowych? Pobudzające wyobraźnię ilustracje autora, mogą stać się wspaniałą zachętą do wyruszenia na szlak!

Komentarze