Kacper w OperzeOto książka dla najmłodszych, o tym że MAGIĘ można odnaleźć również w operze. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy planują wyprawę do tego miejsca wspólnie z dziećmi. 


Kacper w Operze
seria: Gdzie? Jak? Dlaczego?
tekst i ilustracje: Adam Święcki
Wydawnictwo Tadam, 2017Mały Kacper wybiera się z rodzicami do opery. Już na wstępie słyszy od mamy, że to "Magiczne Miejsce", gdzie "śpiewem opowiada się historie". To wszystko pobudza wyobraźnię malca, który z radością wyrusza na spektakl.


Pięknie oświetlony budynek robi wrażenie nie tylko na Kacprze. Trzeba przyznać, że autor tekstów i ilustracji pięknie oddał niezwykłą i tajemniczą atmosferę wieczoru.


W środku na chłopca czeka mnóstwo dźwięków i przeżyć. Na początku to rodzice pełnią funkcję przewodników po tym nowym, niezwykłym miejscu. Gdy rozpocznie się spektakl, Kacper da się ponieść muzyce, zaproszony do magicznej krainy, przez samego dyrygenta.


Siła muzyki porwie go na scenę, gdzie weźmie udział w niezwykłej misji. Magia miejsca i wyobraźnia sprawią, że chłopiec przeżyje w operze niezwykłą przygodę. Odegra niebagatelną rolę w spektaklu i poczuje się prawdziwym bohaterem. 


Gdy ucichnie muzyka, Kacper wróci do rzeczywistości, lecz z pewnością długo nie zapomni swej wizyty w tym MAGICZNYM MIEJSCU.

Książka Adama Święckiego to propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w magiczny świat muzyki. Autor przekazuje podstawowe informacje o operze i subtelnie podpowiada dorosłym jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty w tym miejscu. Ciekawe, klimatyczne ilustracje są niewątpliwym dopełnieniem tej historii.

Dajcie się oczarować tej książce, tak jak Kacper dał się oczarować operze.

W przygotowaniu kolejny tom z serii "Gdzie? Jak? Dlaczego?" Tym razem Kacper odwiedzi muzeum. Czekamy...

Komentarze