Czego nie wiecie o alfabecie

 


Oto kartonowa książeczka dla dzieci z kolorowymi literami alfabetu. Autorka i ilustratorka w jednej osobie, za pomocą krótkich, dowcipnych tekstów przedstawia małym czytelnikom wszystkie litery - od A do Z.

Czego nie wiecie o alfabecie
tekst i ilustracje: Ola Cieślak
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2024


Na każdej ze stron poznajemy więc litery i ich charaktery. Zakichane A, głodne B, wyginające się w pałąk C i strachliwe D. Tutaj E jest marudne i ma focha, a G groźnie jeży grzywę, H chichocze od kilku dni, a J zajada wykwintne śniadanie. Ktoś tu tapla się w kolorach, ktoś wylizuje z ciastek krem, ktoś z wypiętą piersią dudni w pianino.

Dzieje się tu, oj dzieje na każdej ze stron, bo każda litera alfabetu jest inna, ma swój charakter, zainteresowania a nawet …chód! Zabawne scenki, rymy i wyrazy dźwiękonaśladowcze, zwariowane zajęcia którym oddają się litery alfabetu i kolorowe ilustracje.

To książka, która uczy poprzez zabawę. Autorka dzięki dowcipnym skojarzeniom wprowadza dzieci w świat liter, które zdecydowanie łatwiej będzie im po tej lekturze rozpoznać.

„Litery dziwne są, ale wiecie…
Dla wszystkich miejsce jest w alfabecie!”

kończy swoją uroczą książkę Ola Cieślak, która posiada duży talent przekazywania wiedzy najmłodszym czytelnikom. Korzystajcie!

Komentarze