Jagoda i tajemnica zaginionego naszyjnika


Seria o Jagodzie, tom 2️⃣ 

Jagoda i tajemnica zaginionego naszyjnika
tekst: Wiola Michońska
ilustracje: Magdalena Sadowska
seria: JAGODA

Rezolutna, początkująca , młoda detektywka Jagoda, powraca w nowej historii. Dziewczynka skończyła już pierwszą klasę i bierze udział w sportowych półkoloniach w swojej szkole. To miejsce w czasie wakacji wygląda zupełnie inaczej, a czas upływa dzieciom na ciekawych zabawach i wycieczkach z opiekunami.Po zajęciach Jagoda ma jeszcze siłę i energię na spotkania i zabawy z przyjaciółmi – Ingą i Nikodemem. Niby jest fajnie i trochę leniwie ale… mogłoby się coś wydarzyć! No i jak na zamówienie okazuje się, że pani Leokadii skradziono rodowy naszyjnik. Wieść szybko się roznosi po miasteczku, bo pani Leokadia jest lubianą sąsiadką.Jagoda z koleżankami i kolegami postanawia zająć się sprawą i znaleźć złodzieja.Trzeba się zastanowić, sprawdzić wszystkie tropy, przyjrzeć każdemu z okolicznych mieszkańców… Kto wie❓Może w sąsiedztwie działa szajka przestępców, którzy na co dzień są niewyróżniającym się niczym sąsiadami? Nie obejdzie się bez domysłów i bezpodstawnych podejrzeń.
Kto pierwszy wpadnie na trop❓ Jagoda i jej przyjaciele, czy miejscowa policja❓ Niemałą rolę odegra pani Dominika, którą czytelnicy pamiętają z pierwszego tomu. Tym razem dzięki jej nowej pasji, jaką jest fotografia, uda się wpaść na kolejny trop! 📸 🔎Dorośli, którzy oglądali film „Powiększenie” wiedzą, jak przydaje się czasem dokładna analiza zdjęcia. Swój wkład w śledztwie będzie miał również kot Leluś – wiadomo, koty to niezwykłe istoty! 
 
Jeśli szukacie dla swoich dzieci, ciekawej, lekko napisanej książki z wątkiem detektywistycznym, jaki lubią teraz młodzi czytelnicy – sięgnijcie po JAGODĘ!
Idealnie sprawdzi się jako lektura dla pierwszoklasistów dzięki ciekawej fabule i dużej czcionce. Próby samodzielnego czytania z takimi historiami mogą być o wiele przyjemniejsze! 
Na końcu każdej z książek (do tej pory ukazały się dwie części), na czytelników czeka bonus w postaci zagadki, w której rozwiązaniu pomóc możemy Jagodzie.
 
Polecam poprzedni tom, o którym pisałam TUTAJ
 

 
 

Komentarze