Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta

 


Seria książek o Kici Koci liczy kilkadziesiąt książek. Ma liczne grono swoich fanów i nie ma się co dziwić. Proste historie o codziennym życiu rezolutnej małej kotki, która odkrywa świat podobają się przedszkolakom!
Książeczki wydawane są w różnych formatach. Małe, kwadratowe dla przedszkolaków – seria Kicia Kocia, oraz Akademia Kici Koci. Są też kolorowanki, tzw. zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania. Dużo mniejsze, kartonowe książki z serii „Kicia Kocia i Nunuś” sprawdzą się dla maluchów. Dwa formaty – mniejszy idealny do małych rączek dziecka i większy z otwieranymi okienkami, do wspólnego czytania i odkrywają z radością tego co kryje się pod zakładką. Siódma pozycja z tej właśnie serii to „Idą święta” - idealna lektura na grudniowy czas.

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta
tekst i ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2021
seria: z okienkami


Idą święta, więc świat za oknami Kici Koci i Nunusia jest pokryty dużą warstwą śniegu (a jakże!). Kicia Kocia opowiada młodszemu bratu o Świętym Mikołaju, pieką wspólnie ciasteczka, robią ozdoby choinkowe a potem zasiadają z całą rodziną do uroczystej Wigilii. Po kolacji oczywiście szukają pod choinką prezentów!
To nie jest długa świąteczna opowieść, lecz krótka, prosta historia, w której najważniejsze jest odkrywanie niespodzianek. W końcu to książeczka z okienkami! Dzieci to uwielbiają! To książeczka, która wprowadza najmłodszych w świąteczny klimat, a dodatkowo gwarantuje wspaniałe przeżycia podczas otwierania ponad czterdziestu okienek! 

 


Mali czytelnicy otwierając drzwiczki mogą zajrzeć do domu Kici Koci, sprawdzić kto przynosi prezenty z okazji świat, co kryją półmiski na stole, otworzyć szafki i szuflady w kuchni a nawet zajrzeć do prezentów! 

Bawcie się dobrze!


Więcej o serii:
www.mediarodzina.pl/seria/kicia-kocia/

Komentarze