Nowa galeria kotów

 


Koty inspirują. Koty pięknie pozują. Nie tylko do zdjęć. Wie o tym każdy miłośnik tych zwierząt. Ta niezwykła galeria to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy interesują się sztuką i wielbią koci świat. Oto kolejna odsłona światowych arcydzieł z kosmatymi, mruczącymi modelami, kontynuacja bestsellerowej „Galerii kotów”!

Nowa galeria kotów
Susan Herbert
Wydawnictwo Media Rodzina, 2021

Rysowanie dla Susan Herbet od najmłodszych lat było codziennością. Ojciec architekt, zachęcał swoje dwie córki do eksperymentowania. Artystka przez jakiś czas malowała zwierzęta w różnorodnych przebraniach, głównie myszy i szczury, dopóki nie odkryła innych wdzięcznych modeli, jakimi są koty!

Tak się zaczęła przygoda i zabawa jednocześnie, bo artystka nigdy nie ukrywała, że jej celem jest rozśmieszenie odbiorców prac. Obrazy, do których pozowały m.in. jej koty – Polly i Clover, zdobyły wielu wielbicieli, choć ich autorka czasem musiała mierzyć się z oskarżeniami o artystyczną herezję!W tym niezwykłym albumie znalazły się najbardziej znane i uwielbiane światowe arcydzieła z postaciami zastąpionymi przez koty. Są tu m.in. Iluminacje z manuskryptu Braci Limbourg, Wiosna Sandro Botticelli’ego, Madonna wśród skał Leonardo da Vinci, Wędrowiec Hieronima Boscha czy Flora Tycjana. Z każdego obrazu zerka na nas koci pyszczek.


Kociaki różnej maści z wdziękiem prezentują się w pięknych szatach i biżuterii. Siedzą, leżą, grają na instrumentach. Cóż za gracja! Puszyste ogony, sterczące uszy i miękkie futerko tylko dodają im uroku! „Sztuka z pazurem” Susan Herbert bawi, wzrusza i uczy! 

 
Ta kocia galeria może być świetną pomocą w edukacji. Inspiruje do własnych, malarskich eksperymentów i poszukiwań. Zachęca też do poznania wielu jeszcze być może nie znanych czytelnikowi dzieł i artystów. 

Polecam ją wraz z Kotem Rudolfem, kociarzom, miłośnikom sztuki i nauczycielom. Świetnie sprawdzi się na zajęciach artystycznych! 

 


 

Komentarze