Wielka podróż dziadka Eustachego

 


Aleksandra i Daniel Mizielińscy to już marka sama w sobie. Książki tej dwójki Autorów mają fanów na całym świecie. Tym razem w ręce czytelników trafia historia obrazkowa dla najmłodszych. To może być dla nich pierwsze spotkanie z komiksem.

Wielka podróż dziadka Eustachego
tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2021


Bohaterem tej historii jest dziadek Eustachy, przed którym wielka misja! Czasu ma niewiele i szmat drogi do przebycia. Ale dziadek to pełen energii mężczyzna, nie obawiajcie się! Wskakuje na rower i wyrusza w drogę, gdzie czeka go sporo przygód. 

 


W dotarciu do celu będą pomagać mu różne zwierzęta. Oj, będzie się działo bo ten komiks pomimo braku słów, to historia pełna emocji i zdarzeń. Poszukiwania zgubionego prezentu, podróż w brzuchu….suma, nocleg w niezwykłym pszczelim hotelu i przejażdżka ciekawym wynalazkiem żaby… 

 

To tylko niektóre przygody dziadka Eustachego. Czy dziadkowi uda się cało i zdrowo dotrzeć do celu i dostarczyć prezent? Wiadomo, że tak! Ale co się wydarzyło po drodze myślę, że opowiedzą Wam mali czytelnicy, którzy „przeczytają” z Wami ten komiks. 

 Do tego by poznać tę historię nie potrzebna jest znajomość liter. To komiks dla dzieci, które potrafią już siedzieć i samodzielnie skupić się na przeglądaniu ilustracji, a zatem w wieku tak ok. 3+ 

To również komiks międzynarodowy, który spokojnie możecie podarować przyjacielowi za granicą. Jedyne wyrazy, które tu występują to wyrazy dźwiękonaśladowcze, dlatego przeglądając go z dziećmi, które nie potrafią czytać możecie im trochę pomóc. Ale tak naprawdę największą frajdą będzie z pewnością wspólne „czytanie” i słuchanie tej historii z ust najmłodszych.
Duet Mizielińskich znów wykonał świetną robotę dając najmłodszym książkę przygodową bez słów!

Komentarze

  1. Bardzo ładna, kolorowa ksiazeczka-komiks. Dzieciaki będą zachwycone. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz