Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze?

 


Czy przygotowania do stworzenia książki można zacząć w warzywniaku? Oczywiście, że tak! Warzywa i owoce mogą być cudownym (i zabawnym) materiałem na opowieść! Autorzy tej książki szukali w nich emocji i jak się przekonacie, znaleźli!

OWOCOEMOCJE czyli JAK SIĘ CZUJESZ W SWOJEJ SKÓRZE?
Saxton Freymann & Joost Elffers
przekład: Katarzyna Huzar-Czub
Wydawnictwo Babaryba, 2021


Eskpresyjne owoce i warzywa wyszukane przez autorów w warzywniakach Nowego Jorku, prezentują na swych „twarzach” mnóstwo emocji. Usta wycięte skalpelem, oczy z grochu, sok z buraka do pokolorowania ust, a na końcu sesja zdjęciowa. Ciekawe kto miał więcej zabawy? Czytelnicy tej książki czy sami Autorzy? :-)
 
 


Krótkie rymowane zdania (w tłumaczeniu szczecinianki, Katarzyny Huzar-Czub) są tylko dopełnieniem fantastycznych zdjęć. Kto by podejrzewał paprykę czy cytryny o …takie miny?? :-)
 
Szczęście, smutek, nieśmiałość, złość. Opowieść o emocjach oprócz tego, że daje wiele radości może być również ciekawym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem. O tym jak się czuje, gdy jest w dużej grupie, gdy ktoś sprawi mu przykrość… Kiedy jest mu smutno? A kiedy wesoło? Czy łatwo się obraża? Jak się zachowuje, gdy poczuje wielką złość?
 
 

 
 Ta książka to również zaproszenie do zabawy. Przekonajcie się sami jak trudno znaleźć ekspresyjne warzywa i owoce. A jak je już znajdziecie, pobawcie się z dziećmi w wymyślanie min i opowieści np. o tym, co przydarzyło się papryce lub cytrynie. Z tą książką nie będziecie się nudzić!Komentarze