Mru Mru

 

Bądź sobą, słuchaj głosu serca. Nie musisz robić tego co inni. Nie musisz być taka/taki jak oni/one. Jeśli tego nie czujesz, jeśli tego nie chcesz… Nie rób tego. Jesteś INNA/INNY. To nic złego! Już od najmłodszych lat nasze dzieci powinny słyszeć te słowa… Czytajmy im takie książki! 

Mru Mru
Tekst: Kaisa Happonen
Ilustracje: Anne Vasko
Przekład: Natalia Nordling
Wydawnictwo Widnokrąg, 2020


Niedźwiadka o imieniu Mru Mru była inna… Zamiast położyć się w gawrze z całą rodziną i zapaść w zimowy sen ona marzyła o ujrzeniu śniegu. Ach, jak się zmuszała by zasnąć! Ale wcale, ale to wcale nie była senna… Tylko ona jedna nie spała i bardzo się nudziła. A potem przyszedł smutek, łzy i złość. Dlaczego MUSI SPAĆ!? Czy dlatego, że tak robią wszystkie inne niedźwiedzie o brunatnym futerku? 
 
 


Niedźwiedzica Mru Mru, choć początkowo słucha swoich bliskich, po jakimś czasie decyduje się na ważny krok. Wyjdzie ze swej gawry by cieszyć się ZIMĄ!
 
 


Oto piękna historia dla najmłodszych o tym, że każdy z nas ma prawo być INNY i warto być sobą. 
Nie powinniśmy się zmuszać do robienia rzeczy, które nas nudzą, męczą, nie leżą w naszej naturze… Jak pięknie się jest różnić. Jak pięknie jest działać nieszablonowo i odkrywać świat! 
 

 

Fińska Autorka, Kaisa Happonen „jest jedną z najbardziej lubianych w Finlandii prezenterek telewizyjnych dla dzieci. Występowała w przedstawieniach dla młodych widzów i pracowała jako historyk w bibliotece”. 
Ogromną wartością tej książki są również ilustracje. Kolorowe, płaskie, przypominające wycinanki. Anne Vasko – ilustratorka, to magister mody i tekstyliów. Sławę zdobyła jako ilustratorka i autorka książek obrazkowych dla najmłodszych, za które zdobyła wiele nagród. Jej niezwykłe ilustracje, często łączą w sobie jej miłość do materiałów i do książek.

Komentarze

  1. Piękne kolorki. Bardzo fajna propozycja dla najmłodszych. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz