Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

 


Choć do świąt jeszcze trochę czasu to nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz zaopatrzyć się w uroczą opowieść wigilijną o dzielnej Gąsce Zuzi. To idealny prezent dla najmłodszych. Dlaczego o niej piszę? Bo właśnie dziś, 23 października ma swoją oficjalną premierę. To już drugie wydanie tej książki. Książki czeskiego Autora i ilustratora, wydanej przez Wydawnictwo Babaryba w wersji dwujęzycznej. To świetna lektura do czytania i nauki języka angielskiego.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Petr Horáček
przekład: Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo Babaryba, 2020


Gdy Wigilię Gąska Zuzia spotyka się z przyjaciółmi przy pięknie przystrojonej choince zauważa, że brak na jej czubku ozdoby. Postanawia zdobyć gwiazdkę i ma na myśli nie inną, tylko właśnie tę z nieba. Ach, jakże dzielna jest ta Gąska Zuzia! Sprawdźcie z maluchami jak wiele ma w sobie odwagi i determinacji.
 


 
 
Jej przygody spodobają się z pewnością najmłodszym, którzy w napięciu będą słuchać o próbach zdobycia gwiazdki z nieba. Czy to się gąsce uda i czy spędzi wigilijny wieczór w gronie przyjaciół? Co jest najważniejsze w ten świąteczny wieczór? 
 
Piękne, nastrojowe ilustracje tworzą niezwykły zimowo-świąteczny klimat. Jeśli zima w tym roku nas zawiedzie, ta książka przypomni Wam uroki tej białej pory roku. Opowieść o Gąsce Zuzi świetnie sprawdzi się jako świąteczny prezent. Szczerze Wam polecam! 
 

 

Komentarze