Co potrafią koty?

 

 
Okładka kolejnej książki Abnera Graboffa z pewnością przyciągnie wzrok miłośników kotów. Świetna kreska i te oczy… Kocie oczy! Co potrafią te niezwykłe stworzenia? A czego nie? Kto ma kota, ten wie, na co go stać! Do tej krótkiej, dowcipnej i pięknie zilustrowanej książki, materiały zbierali podobno synowie Autora. Do obserwacji posłużył im ich domowy kot. 
 
Co potrafią koty?
Abner Graboff przekład: Emilia Kiereś
Opracowanie graficzne: Abner Graboff (adaptacja Anna Pol)
Wydawnictwo Kropka, 2020


Wyraziste i zamaszyste ilustracje oraz krótkie teksty bawią i zachęcają do rozmów o kotach. Autor patrzy na te stworzenia z perspektywy dziecka, które obserwując zwierzę, szuka podobieństw do nas – ludzi.
Nikt nie widział by koty się goliły, więc pewnie tego nie potrafią, ale za to świetnie chłepczą mleko! Są mistrzami w wysuwaniu pazurów i używaniu języka zamiast… grzebienia! Można długo się zastanawiać jak wydają z siebie ten mruczący dźwięk. I dlaczego tak łatwo wchodzą na drzewa, a zejść już nie potrafią… 


 

Co wychodzi im lepiej niż nam, a czego kompletnie nie umieją? Sprawdźcie! Ci, którzy dzielą swój dom z kotem odnajdą na ilustracjach portrety swoich kochanych sierściuchów. I pewnie tak jak ja, zachwycą się cudnymi, wielkookimi kocimi ilustracjami wypełniającymi strony książki. A ich koty? Może tak jak nasz, zagłębią się w lekturze?


Komentarze