Oskar PazurekJesteś kotem, a chciałbyś być ptakiem…. Da się? Nie? A może to wcale nie jest takie oczywiste?

Przemysław Wechterowicz serwuje młodym czytelnikom kolejną opowieść (to już 37 książka dla dzieci tego Autora!) którą odczytać możemy na wielu poziomach.  Z pewnością nie jeden dorosły podczas lektury westchnie nad jej aktualnością.
Przeczytajcie dzieciom i sobie historię Oskara Pazurka, którą przepięknie zilustrował Marcin Minor.


Oskar Pazurek
tekst: Przemysław Wechterowicz
ilustracje: Marcin Minor
Wydawnictwo Ezop, 2020Oskar jest kotem, który kocha ptaki. To wyjątkowe, bo przecież koty zwykle na nie polują, a potem zjadają ze smakiem… Ten rudy kocór kocha na nie patrzeć i marzy by stać się jednym z nich. Przyjaciółka Oskara, Plamka akceptuje jego ptasią naturę (uff, jakie to szczęście!) i obiecuje czekać, gdy on wyrusza w podróż. 
Być może stara mądra Kaczka znajdzie sposób? Może poradzi Oskarowi Pazurkowi co ma zrobić by stać się ptakiem?
Kot wędruje przez świat i zachwyca się napotkanymi ptakami. Okaże się, że niewiele w życiu ich widział. Jest coraz bardziej pewien, że chciałby być taki jak one. Niestety ani wróble, ani bocian ani sikorki nie podzielają jego przekonania, że to możliwe...
Gdy kot wreszcie dotrze do mądrej Kaczki, usłyszy coś, co zmieni jego życie i będzie mógł spokojnie powrócić do domu.

„Oskar Pazurek” to opowieść o tym, że …. rodzimy się różni. Z pozoru podobni do siebie, jesteśmy tak różnorodni. Nawet w ciele kota może bić ptasie serce! Jak ważne jest wsparcie bliskich i poczucie akceptacji, opowiada historia Oskara. Kot miał szczęście. Nikt z niego nie kpił, nikt nie skrzywdził. Potrzebował podróży i słów mądrej Kaczki, by zrozumieć, a potem wieść szczęśliwe życie, czując że jest wyjątkowy. 
Niestety w codziennym życiu podobne historie nie zawsze mają happy end. Jednak chcę życzyć takich pięknych zakończeń wszystkim Oskarom Pazurkom, gdziekolwiek i kimkolwiek są! 

Komentarze