Krowa Matylda nie chce się kąpać
Gdy po dobrej zabawie, ubrudzone do granic możliwości dziecko odmawia kąpieli, nie jest dobrze.. A co, jeśli kąpieli odmówi ubłocona po szaleństwach … krowa?? Krowa Matylda to niemiecka kuzynka Mamy Mu. Jeśli jeszcze jej nie poznaliście, warto nadrobić zaległości. Nie znacie obu krowich dam? Oj, nie dobrze… Przygody z krowami w roli głównej, to coś co może się dzieciom i Wam spodobać!


Krowa Matylda nie chce się kąpać
tekst i ilustracje: Alexander Steffensmeier
przekład: Emilia Kledzik
Wydawnictwo Media Rodzina, 2018Kolejna już historia o krowie Matyldzie poświęcona jest pewnej istotnej (dla rodziców, zaznaczam) sprawie. Otóż… Jak wiele dzieci zapewne wie, gdy zabawa jest najlepsza (czyt. najbrudniejsza) zwykle w tym czasie rozlega się okrzyk rodzica „Do domu! Myć się i spać!”. Tak było właśnie w przypadku krowy Matyldy, która bawiła się właśnie w najlepsze z przyjaciółmi, gdy gospodyni oznajmiła, że na dziś to już koniec. Wszystkie zwierzęta w obejściu zgodziły się na wieczorne mycie, tylko nie Matylda. Ona nie miała na to najmniejszej ochoty. 

Mimo, że krowa nie boi się wody, tego dnia poczuła do niej szczególną niechęć. Próbowała więc ukryć się przed swoją gospodynią. Wielkiej krowie doprawdy trudno znaleźć dobrą kryjówkę, ale nie w tym problem. O wiele trudniej było zaciągnąć Matyldę do wanny… Gospodyni zdała sobie sprawę, że tylko podstępem uda jej się umyć Matyldę przed snem… Czy na pewno jej plan się udał? 


Zapewniam, że nie było to takie proste. Zresztą, sami przeczytajcie. Dobra zabawa gwarantowana! :-)
Opowieści o przygodach krowy Matyldy to spora dawka humoru. Każda z książek to dowcipna historia i rewelacyjne ilustracje, które tworzą dodatkową opowieść. Przyjrzyjcie się z dziećmi uważnie co dzieje się na drugim planie. Jak bogate życie wiodą zwierzęta zamieszkujące to gospodarstwo! Mnie jak zwykle fascynują tutejsze kury, które w tej historii myją zęby, noszą szlafroki i czytają książki.

Na stronie wydawnictwa Media Rodzina znajdziecie więcej informacji o książkach z tej serii, a dodatkowo w bonusie - scenariusze do zabaw z Krową Matyldą! Warto wykorzystać je np. na zajęciach w przedszkolu. Polecam!

Komentarze