Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza?„Wakacje z Lassem i Mają”, to książka, która powinna spodobać się wszystkim fanom tej serii. Warto spakować ją do plecaka, warto mieć pod ręką w domu i podsunąć dzieciom, gdy w wakacyjne dni powieje nudą...

Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza?
tekst: Martin Widmark
ilustracje: Helena Willis
przekład: Barbara Gawryluk
Wydawnictwo Zakamarki, 2017


Na początku książki, jak zwykle znalazła się mapa miasteczka Valleby, w którym mieszkają Lasse i Maja. To tutaj nasi bohaterowie prowadzą biuro detektywistyczne.

Następnie na czytelników czeka opowiadanie o ostatnim dniu przed wakacjami w szkole Lassego i Mai. Tego dnia, na zaproszenie dyrektorki szkoły, pojawili się tam trzej goście. Barbara Palm, czyli dyrektor muzeum, komisarz policji oraz pastor. Każdy z nich opowie o swoim dzieciństwie, a zadaniem uczniów będzie wytropienie błędów, które goście wplatają w swoje historie. Nie będzie to łatwe nawet dla naszych małych detektywów. 

Oprócz opowiadania, w książce znalazły się różne zagadki, łamigłówki i nie tylko. Czytelnicy mogą sprawdzić swoją pamięć, spostrzegawczość oraz wiedzę o mieszkańcach Valleby /tu najlepiej poradzą sobie ci, którzy czytali wszystkie książki z tej serii/. Jest też miejsce na naukę rysunku i pisania zaszyfrowanych listów. Jest gra planszowa, sudoku, psychotest i przepis na ciasteczka malinowe, którym dzielą się z czytelnikami Dino i Sara z kawiarni Panini &Bernard. 

Znalazło się tu również miejsce na wakacyjną ankietę, gdzie odpowiedzi na pytania mogą udzielić koledzy i koleżanki poznani w czasie wakacji. 


Jeśli więc macie w domu małego fana tej serii, a jeszcze nie zaopatrzyliście go w tę książkę, szczerze Wam ją polecam! Przyda się w czasie wakacji, a dzięki ankiecie dla przyjaciół, będzie pamiątką na lata...

Dla tych, którzy już nie mogą doczekać się kolejnych przygód Lassego i Mai mam informację, że w przygotowaniu jest już następna część pod tytułem „Tajemnica mody”.

Komentarze

  1. My uwielbiamy tą serię. Z synkiem już wszystkie mamy przeczytane. Te dostępne na rynku. Tak więc czekamy na kolejną. H. i sp.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz