CO SIĘ STAŁO? Małe wypadkiOdkrywanie świata przez dzieci, łączy się z ryzykiem. Upadki, stłuczenia, siniaki - te zdarzenia wpisane są w dzieciństwo.

CO SIĘ STAŁO? Małe wypadki
Tekst i ilustracje: Karolina& Hans Lijklema
Wydawnictwo Widnokrąg, 2017
wiek: 4+


Każdy rodzic tysiące razy słyszał płacz swego dziecka. Tysiące razy pytał: CO SIĘ STAŁO? Cóż innego możemy powiedzieć na widok malucha z plastrem na dłoni, czy innej części ciała? Plasterki, bandaże, braki w uzębieniu… Skąd się wzięły? Jak to skąd? Odpowiedzi znajdziecie w książce.


Czworonożni przyjaciele, latarnia, która staje na ich drodze, wspinaczki na drzewa... Oto powody małych wypadków. Zdarzają się każdemu, kto z ciekawością poznaje świat i odważnie podejmuje nowe wyzwania. Najważniejsze by się nie zrażać, jednak warto też znać konsekwencje. To książka, której lektura może wywołać uśmiech i wspomnienia, ale także zainspirować do rozmów, o tym jak uniknąć niektórych nieprzyjemnych zdarzeń.
Krótkie zdania i zabawne ilustracje zachęcają do rozwinięcia opowieści. Można wspólnie z dziećmi snuć historie o niewłaściwych zabawach z psem, rozłupywaniu orzechów zębami i wspinaczkach na drzewa i półki...
Udanej lektury!


Informacja od Wydawcy:
W tej samej serii ukażą się wkrótce: Tom drugi „Wielkie plamy” – to sporo brudu i dużo śmiechu oraz Tom trzeci „Straszny bałagan”– tu dużo sprzątania i jeszcze więcej zabawy.

Komentarze