Raz dwa trzy - mówimy /Raz dwa trzy - słyszymyRAZ – DWA – TRZY to seria kartonowych książeczek dla najmłodszych dzieci, rosnących razem z dzieckiem wyróżniona w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY na książki rosnące razem z dzieckiem TRZY/MAM/ KSIĄŻKI - czytamy na stronie wydawnictwa.
Szczerze polecam tę serię rodzicom małych dzieci. Mnie pozostaje tylko się zachwycać, bo moi synowie zdecydowanie już na nią za duzi...

Raz, dwa, trzy - mówimy
Raz, dwa, trzy - słyszymy
Tekst i ilustracje: Joanna Bartosik
Wydawnictwo WIDNOKRĄG, 2016

O pierwszej z serii książce - "Raz, dwa, trzy - patrzymy" pisałam TUTAJ. W dwóch kolejnych czeka na najmłodszych kolejna porcja ładnych ilustracji, tym razem okraszonych krótkim tekstem. "Raz, dwa trzy - słyszmy" rozwija zmysł słuchu. W środku wyrazy dźwiękonaśladowcze, tak często wykorzystywane w zabawach z dziećmi.

W "Raz, dwa, trzy - mówimy" znajdziecie krótkie, zabawne rymowanki, które przydadzą się w nauce mówienia. Przy okazji dzieci poćwiczą podstawowe zwroty grzecznościowe.
Można by rzec, że to pierwsza książka uprzejmości dla maluchów. Taka na wesoło. :-)
Dowcipne ilustracje, intensywne kolory. Całość zadowoli i rozbawi nie tylko najmłodszych. Idealny trójpak dla maluchów, do częstego czytania/oglądania. Kartonowe, grube strony świetnie sprawdzą się przy codziennej lekturze.

Komentarze

Prześlij komentarz