RAZ, DWA, TRZY - patrzymyOd kiedy powinno się czytać książki swojemu dziecku?- pytają często młodzi rodzice. Oczywiście, że już od narodzin! Jakie książki sprawdzą się najlepiej na półce malucha? Te kartonowe, z grubymi kartkami, które dzielnie przetrwają kontakt z małymi rączkami i ostrymi ząbkami dziecka. 
Na pierwsze lektury dla niemowląt i kilkumiesięcznych dzieci warto wybierać książeczki z mocno kontrastowymi ilustracjami. Takimi, które przykuwają wzrok. Oto pierwsza z serii kartonowych książeczek dla najmłodszych Wydawnictwa Widnokrąg. 

RAZ, dwa, trzy – patrzymy 
Tekst i ilustracje: Joanna Bartosik 
Wydawnictwo WIDNOKRĄG, 2016 


Już od pierwszych chwil nad małym człowiekiem pochylają się twarze – rodziców, lekarzy, pielęgniarek, zachwyconej rodziny i przyjaciół... Ta niewielka, kwadratowa książka /z zaokrąglonymi brzegami/ to album twarzy, ale nie tylko ludzkich. Z kart spogląda na nas słońce, księżyc a nawet psia kość! Ilustracje utrzymane w kolorystyce czarno-biało-żółto-czerwonej ułożono w pary: kobieta-mężczyzna, słońce – księżyc, kość – pies, kot – mysz itd. 

Książka, którą na początku będzie czytał, a właściwie opowiadał dziecku rodzic, z czasem może stać się ulubioną lekturą maluchów. Można ją oglądać i opowiadać na wiele sposobów. Mieści się w niej mnóstwo opowieści o ludziach, zwierzętach, owocach i podwodnym świecie. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. 
Poczekajcie cierpliwie.. Wkrótce to mali czytelnicy opowiedzą Wam własne historie o tym, co widzą na ilustracjach! 
Jak informuje wydawca - pozostałe książki serii w przygotowaniu: „RAZ, dwa, trzy – słyszymy”, „RAZ, dwa, trzy – mówimy”.

Komentarze