Opowiadania o psach. Na psa urok!

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Psa, dlatego z małym opóźnieniem dziś polecam książkę, w której bohaterami są te czworonogi.

Opowiadania z tego tomu napisali pisarze-psiarze. Na zamówienie wydawcy piętnastu autorów opowiada czytelnikom historie o swoich psach, lub tych które spotkali w swoim życiu. Wiele z tych opowieści jest prawdziwych, z pewnością nieco ubarwionych, ale co najważniejsze, wszystkie są o czworonogach, które od tylu lat towarzyszą ludziom. Na dobre i złe.

Opowiadania o psach. Na psa urok!
praca zbiorowa: Agnieszka Frączek, Zuzanna Orlińska, Paweł Wakuła, Renata Piątkowska, Barbara Kosmowska, Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz, Grażyna Bąkiewicz, Marcin Pałasz, Joanna Papuzińska, Anna Czerwińska - Rydel, Kalina Jerzykowska, Katarzyna Ryrych, Barbara Gawryluk, Grzegorz Gortat, Barbara Stenka.
ilustracje: Zuzanna Orlińska, Małgorzata Flis

Wydawnictwo Literatura, 2015


To książka dla wszystkich, którzy kochają psy. Dla tych, którzy je mają i dla tych, którzy o nich marzą...
Znajdziecie tu historie o marzeniach, które się spełniają i o tym, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie...

Psy z opowiadań, mają wyjątkowe imiona i wygląd, tak jak np. dalmatyńczyk Wyjatek, któremu "centki nie wyszły" lub Amor, który bardziej przypomina Zbója. Wśród nich są rasowe i zwykłe kundle. Mają złamane serca po śmierci swych właścicieli, przysparzają często wielu kłopotów swym opiekunom, lecz gdy trzeba są dla nich wsparciem i radością. Kochane, uwielbiane. Psy - oddani przyjaciele, potrafią uratować życie a w niektórych opowiadaniach nawet zabierają głos!
Opowiadanie, pod tytułem "Dzień Psa", które idealnie pasuje do wczorajszego święta, napisała Barbara Stenka. To historia dziewczynki, która po stracie swej ukochanej starej suczki, postanawia nigdy więcej nie mieć psa. "Nigdy więcej takich rozstań" - oznajmia ze smutkiem swej mamie.
Jednak życie pisze własne scenariusze... W życiu Gabrysi nadejdzie dzień, że stanie się właścicielką psa i to nie jednego!
To piękna opowieść o stracie, smutku i o prawdziwej miłości do psów. Również tych brzydkich, nie ładnie pachnących, tych niedoskonałych.... Dzięki ludziom o dobrym sercu, takim jak Gabrysia i jej mama, takie czworonogi znajdują dom, gdzie mogą z radością świętować DZIEŃ PSA.

Piętnaście opowiadań i tyle samo niezwykłych opowieści zilustrowanych przez Zuzannę Orlińską i Małgorzatę Flis. Lektura obowiązkowa dla psiarzy i nie tylko! Polecam!

Komentarze