Kostek. Pies nie z tego świata


Książka o przyjaźni na śmierć i życie.... Dla wszystkich, którzy tęsknią za utraconymi pupilami i dla tych, którzy szukają dla dzieci ciekawej i zabawnej lektury na wakacje...

Kostek. Pies nie z tego świata
tekst: Claire Barker
ilustracje: Ross Collins

przekład: Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2016


Kostek, ukochany pies córki Pepperów, po wielu szczęśliwych latach spędzonych w tej niezwykłej rodzinie, bardzo stary i zmęczony odchodzi z tego świata. Nie trafia jednak do Nieba, tylko do ...szafy Dusi - swojej małej pani. Kiedy z niej wychodzi, okazuje się, że jest duchem. Choć on widzi i czuje wszystko co go otacza, jego ukochana Dusia go nie dostrzega. Co najgorsze, pies każdego dnia obserwuje jak dziewczynka pogrąża się w rozpaczy po stracie najwierniejszego przyjaciela.


Trudno przyzwyczaić się do bycia duchem a jeszcze trudniej pogodzić się z faktem bycia niewidzialnym.  Kostek cierpi z tego powodu, jednak gdy pewnego dnia dostanie tajemniczy list z zaproszeniem na spotkanie, okaże się, że nie jest jedynym duchem - zwierzakiem w starej, ponad 900-letniej posiadłości rodziny Pepperów.

W starej stodole przy domu, mieszkają jeszcze inne duchy zwierząt - gąsior biblioteczny Gabriel, zając Walenty, małpka Orlando i chomik Marcin. Oni wszyscy również byli kiedyś pupilami swoich właścicieli. Teraz tworzą związek S.O.S - Stacjonarnych Opiekunów Spirytualnych.


Do tej pory zajmowali się dość błahymi rzeczami, niczym grupa dozorców troszczących się o domowe sprawy. To wszystko jednak zmieni się, gdy do lorda Peppera przyjdzie list, informujący o ogromnym długu, który powinien spłacić. Jeśli tego nie zrobi, straci posiadłość, która od wieków należy do Pepperów.
To ogromny cios dla całej rodziny.  Pieniądze nie miały dla nich do tej pory dużego znaczenia, dlatego nie mają żadnych oszczędności. Ekscentryczny lord i jego żona godzą się z myślą, że muszą sprzedać swoją posiadłość by spłacić dług. Ale nie ich córka Dusia! Sprzymierzeńców znajdzie wśród grupy S.O.S. Rozpoczyna się walka o dom! A jak pewnie się domyślacie - duchy są w stanie zrobić wiele, by zniechęcić potencjalnych klientów do kupna :-)Z każdą kolejną stroną jest ciekawiej i zabawniej. To opowieść o wielkiej psiej miłości i wierności, której nie może przerwać śmierć. To również pełna przygód i humoru historia o przyjaźni, odpowiedzialności i odwadze. Nie zabrakło w niej czarnych charakterów, z którymi pięknie rozprawią się nasi niewidzialni pupile.
Polecamy jako wakacyjną lekturę wszystkim miłośnikom książek akcji, ze szczyptą humoru i nostalgii...  Duża czcionka i spory odstęp między wierszami ułatwią lekturę młodym czytelnikom.
Ponad 280 stron w niecałe dwa dni przeczytane przez 8-latka - to z pewnością dobra recenzja dla tej książki.
W planach lektura kolejnej części przygód Kostka.


Komentarze