Pomelo - kształty, kolory, przeciwieństwa


Kształty, kolory, przeciwieństwa. Ich odnajdywanie w otoczeniu może być ciekawą zabawą dla najmłodszych. A z filozofującym słoniem Pomelo to już doprawdy intelektualno – estetyczna rozrywka, nie tylko dla małych czytelników. Autorka w zabawny i często zaskakujący sposób pokazuje nam świat widziany oczami niezwykłego, różowego słonia, który mieszka... pod dmuchawcem. Pomelo nieszablonowo patrzy na otaczającą nas rzeczywistość. Uczmy się od Pomelo i bawmy się razem z dziećmi podczas lektury!


Pomelo i kształty
tekst: Ramona Bădescu
ilustracje: Benjamin Chaud
przekład: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo Zakamarki, 2015

Powtarzalna kulistość otoczaków, smakowita kulistość lodów, czy ulotna kulistość baniek mydlanych… Nadgryziona okrągłość księżyca?? Orzeźwiająca kwadratowość lodu, niebezpieczny trójkąt kury… Chrupliwy trójkąt wafelka?? Cały świat składa się z kształtów. Filozofujący słoń Pomelo nadaje im nowe nazwy… Wszak każde koło jest inne.. pod względem koloru, twardości i przydatności.. 


Pomelo i kolory
tekst: Ramona Bădescu
ilustracje: Benjamin Chaud
przekład: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo Zakamarki, 2014

W tej książce Pomelo przekona Was, że bezkresna biel zimy jest zupełnie czym innym niż spieniona biel ciepłego mleka. A już bananowa żółtość kartofli zdecydowanie w niczym nie przypomina kanarkowej żółtości kanarka. Pomelo to wie i jest mistrzem rozróżniana kolorów. Jego paleta barw jest przeogromna! Starty pomarańcz marchewek i autentyczny pomarańcz pomarańczy. Róż absolutny pośladków Pomelo, naiwnie słodki róż szczęścia.. Niezgłębiony fiolet bakłażana i odurzający fiolet lawendy… Dużo mamy tych kolorów na świecie, prawda? :-)

Pomelo i przeciwieństwa
tekst: Ramona Bădescu
ilustracje: Benjamin Chaud
przekład: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo ZAKAMARKI, 2013


W książce o przeciwieństwach autorzy Pomela raczą nas kolejną dawką swojego niebanalnego poczucia humoru. Zamknięte - otwarte, daleko - blisko, do - z, przed - po.... Tutaj nie ma łatwych skojarzeń. Są skojarzenia szalone, niebywałe, z przymrużeniem oka. Takie, które wasze dzieci zapamiętają na długo, lub przynajmniej pośmieją się z Wami w trakcie czytania.

Seria książek o Pomelo ma już fanów na całym świecie. Dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autorów, każdy z tytułów jest zaproszeniem do fascynujących zabaw słownych. Dowcipne skojarzenia, niebanalne porównania, odkrywanie nowych znaczeń.. To książki, które nie mają granicy wiekowej.  Czytanie ich z dziećmi to sama przyjemność!

Komentarze