Las i jego zwykli - niezwykli mieszkańcy

Maluchy książki z naklejkami lubią, wiadomo to nie od dziś. A im ciekawsza z tego książka (po tych wyklejankach) powstanie, tym lepiej. Wydawnictwo Widnokrąg zaprasza dzieci do twórczych zabaw w lesie!

Las i jego zwykli – niezwykli mieszkańcy
tekst: Michał Koziński
projekt książki i ilustracje: Justyna Styszyńska
Wyd. Widnokrąg, 2015


W książce o niewielkich rozmiarach czekają na dzieci przede wszystkim bardzo ładne ilustracje zwierząt zamieszkujących polskie lasy....
oraz krótkie i ciekawe o nich informacje ... Jest niedźwiedź, sowa puchacz, jeleń, dzik, lis, borsuk, łoś, jeż, ryś...

 


Oczywiście w lesie mieszka także,wilk... Jakże bliski memu sercu zwierz :-)


 "Wilk swojego nosa z czułym węchem chyba nie zamieniłby na żaden inny. Sprawdź, jak wyglądałby z gwizdem dzika" - proponują autorzy.
Mam nadzieję, że wiedzieliście, że "gwizd" to długi, zakończony kłami, pysk dzika.
Wasze dzieci w każdym razie, dowiedzą się tego z tej książki.


Kiedy już przeczytacie wszystkie informacje o zwierzętach możecie wraz z dziećmi przystąpić do zabawy. Mówię w liczbie mnogiej, bo jestem pewna że żaden dorosły nie odmówi sobie przyjemności bezkarnego doprawienia rogów np. lisowi czy sowie, prawda? :-) Sprawdźcie też koniecznie jak jeż będzie wyglądał z uszami wilka! Borsuka możecie wyposażyć w oczy sowy...itd. itp.  :-) 
Dzięki naklejkom, które znajdziecie na końcu książki, mogą powstać bardzo ciekawe krzyżówki zwierząt -  jeleniolisoniedźwiedź, sowodzik, borsukolis czy rysiojeż. Kombinacji jest naprawdę bardzo dużo, wszystko zależ od dziecięcej (i nie tylko) wyobraźni!Życzę udanej zabawy!

Komentarze