Jestem najpiękniejszy

To już druga opowieść o pewnym siebie wilku, któremu wydaje się, że jest NAJ. W pierwszej książce pytał wszystkich o to, kto jest najsilniejszy, będąc przekonanym, że to właśnie ON - WILK, i innej odpowiedzi na to pytanie nie ma! Jeśli czytaliście poprzednią historię, wiecie jak zakończył się jego spacer ;-) Tu będzie podobnie, ale co ciekawe wciąż nas te zakończenia bawią! Taki prztyczek w nos zarozumiałego WILKA, to jest to! :-)
 
Jestem najpiękniejszy
Mario Ramos 
przekład; Jadwiga Jedryas 
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2018 
 
Tym razem nieznośny Wilk, wystrojony w najpiękniejsze ubranie idzie dumnie przez las z nadzieją, że wszyscy będą go podziwiać. Nie omieszka zadać po drodze każdemu tytułowego pytania: Kto jest najpiękniejszy? I tak jak poprzednio – Czerwony Kapturek, trzy świnki, siedem krasnoludków i Królewna Snieżka nie mają odwagi wyprowadzić go z błędu. Wilk promienieje, Wilk jest zachwycony! 
 
 
 
Do czasu gdy spotka małego smoka (znamy go z poprzedniej części) a ten...ekhm… Jak zwykle odważnie wyprowadzi Wilka z błędu. Przecież wiadomo, że najpiękniejszy jest….  
 
Ha! Jeśli nie znacie historii o tym WILKU koniecznie je przeczytajcie! To krótkie, ilustrowane opowieści, które świetnie nadają się do głośnego, rodzinnego czytania. Jeszcze tylko odpowiednia modulacja głosu (jeśli wcielicie się w rolę WILKA) i zabawa gwarantowana!
No i w ogóle... sprawdźcie sami, kto według smoczka jest najsilniejszy a kto najpiękniejszy. To wcale nie jest takie oczywiste, jak Wam się wydaje!
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz