Kostek i zagubiony końOto kolejna przygoda Kostka Peppera, psa nie z tego świata. Spodoba się wszystkim, którzy kochają zwierzęta i pragną wierzyć, że przyjaźni nie może przerwać nawet śmierć. 

Kostek i zagubiony koń
tekst: Claire Barker
ilustracje: Ross Collins
przekład:Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina, 2017


Kostek wraz Dusią i pozostałymi pupilami, czyli duchami nieżyjących zwierząt, zamieszkuje starą posiadłość państwa Pepperów. Pechowa Wola to miejsce pełne sekretów i niespodzianek. Zimą dom, do niedawna pełen turystów opustoszał. Chomik Marcin, gąsior Gabriel, zając Walenty, małpa Orlando, Kostek i oczywiście jego właścicielka – Dusia, odpoczywają po sezonie. Rodzice Dusi – lord i lady Pepperowie całymi dniami śpią, a zwierzaki dopada nuda. Brakuje im gości i zamieszania, do którego zdążyli się już przyzwyczaić. Zainspirowani przez gąsiora Gabriela, zaczynają bawić się w wykopaliska archeologiczne. Odkopany w ogródku teleskop sprawia, że Dusia zaczyna interesować się astrologią… W dalszej części historii, okaże się, że nic nie dzieje się przypadkowo.Gdy pewnego wieczoru, w okolicy ich domu pojawia się Luna Asstra, klacz która szuka swej zaginionej przed laty pani, już wiadomo, że przed pupilami kolejne zadanie. Nasi pupile nie z tego świata, chętnie pomagają połączyć się duchom zwierząt z ich właścicielami. Dzięki Dusi uda im się odnaleźć ślad prowadzący do właścicielki klaczy, która jest sławną astronomką. Teraz tylko trzeba urządzić Bankiet Astronomów i zaprosić na niego gościa specjalnego. I wszystko może byłoby dość proste, gdyby nie fakt, że za klaczą podąża duch pewnego bardzo złego człowieka….

Na szczęście Kostek i jego przyjaciele to bojowe duchy! Potrafią stanąć do walki w obronie swych przyjaciół a i nauczyć szacunku do… cudzych łyżek również :-) Wymierzą łotrowi sprawiedliwość i pomogą klaczy odnaleźć ukochaną właścicielkę i przyjaciółkę.Kolejna opowieść o niezwykłym psie Kostku, to pełna przygód, zabawnych dialogów i sytuacji powieść dla dzieci. Historia, która nie tylko bawi ale i wzrusza, bo mówi o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. O przyjaźni na śmierć i życie...

Jeśli nie znacie przygód Kostka, zacznijcie od początku! Polecam tom 1 i 2!

http://wilczelektury.blogspot.com/2016/07/kostek-pies-nie-z-tego-swiata.html


 Kostek - tom 2Komentarze