Pobaw się z Fafikiem


Hau! Hau! Kto ma ochotę na czytanie i zabawę z psem? Jednocześnie? Tak, oczywiście! Niejaki Fafik z poniższej książeczki zaprasza małych czytelników. Szczególnie tych, którzy mają jeszcze problem z odróżnieniem prawej ręki od lewej. I tych, którzy uczą się czytać.

Pobaw się z Fafikiem
tekst i ilustracje: Robert Trojanowski
Wydawnictwo Publicat
Centrum Edukacji Dziecięcej, 2018

Interaktywna książeczka stworzona przez Roberta Trojanowskiego nawiązuje do bestsellerowych książek Herve Tulleta. Podczas zabawy z Fafikiem rączki dzieci, a i sama książka, będą cały czas w ruchu. Mali czytelnicy będą ręce podnosić, będą w nie klaskać, będą nimi machać. Wszystko zgodnie z poleceniami zawartymi w tekście. Ważne, oczywiście by wybrać rękę prawidłową. Która to prawa? A która lewa? 
Pies Fafik zamieszkujący ilustracje z pewnością sprawi czytelnikom wiele radości. Poda łapę, przyniesie kość. Można go pogłaskać, poklepać po główce… Gdy jeden Fafik wam nie wystarczy znajdzie się sposób, by było ich więcej. 
Ta książka to wspaniały przykład na to jak można się uczyć świetnie się bawiąc. Można ją wykorzystać do zabawy i nauki z przedszkolakami, ale jestem przekonana, że 5 i 6 -latki uczące się czytać również z radością sięgną po taką lekturę. Duża czcionka, dowcipna treść, proste i sympatyczne ilustracje zachęcają do zabawy z Fafikiem. Pobawcie się i Wy!

Komentarze