Kapitan Majtas - 5,6,7 opowieść


Dobra wiadomość dla miłośników kultowej serii o Kapitanie Majtasie! W listopadzie ubiegłego roku ukazały się kolejne tomy jego przygód / tom 5, 6 i 7/ a wydawnictwo Jaguar zapowiada kolejny 8 i 9 tom już w marcu! To nie lada gratka dla fanów, bo poprzednia seria, wydawana kilkanaście lat temu przez Wydawnictwo Egmont zakończyła się na tomie 7. O nowym wydaniu pisałam TUTAJ. Co ciekawego wydarzy się w części 5, 6 i 7? 
Kapitan Majtas i szał strasznej superkobiety /piąta wielka opowieść/
tekst i ilustracje: Dav Pilkey
przekład: Piotr Jankowski 
Seria: Kapitan Majtas
Wydawnictwo Jaguar, 2017 
Jak zawsze, czytelnicy w każdym z tomów mogą liczyć na krótkie komiksowe wprowadzenie. Główni bohaterowie, chłopcy z nadmiernie rozwiniętą wyobraźnią, czyli George i Harold w obrazkowym skrócie wprowadzają w temat, tych którzy jeszcze Kapitana Majtasa nie znają. Wielbiciele tej dwójki wiedzą, że przyjaciele uwielbiają tworzyć komiksy i to za ich sprawką, nielubiany dyrektor szkoły Pan Krupp, zmienia się czasem (a właściwie dość często) w Kapitana Majtasa. Bohatera z supermocą, który wraz z Georgem i Haroldem przeżywa mnóstwo przygód, ratując świat przed kolejną katastrofą. 
W piątym tomie pt. „Kapitan Majtas i szał strasznej superkobiety” nielubiana nauczycielka, pani Ribble odchodzi na emeryturę. Z tej okazji wymaga od uczniów, by każdy wypisał dla niej kartkę z życzeniami szczęśliwej emerytury. Wszyscy uczniowie potulnie spełniają jej rozkaz, ale nie George i Harold. Oni rysują dla niej komiks, bo …. „komiks jest dobry na wszystko”! 

Cóż, jakoś tak dziwnie się składa, że ich wymyślone przygody rozgrywają się potem w rzeczywistości. Pani Ribble zmieni się w straszną superkobietę, która chce pokonać Kapitana Majtasa. Będzie się działo! Do czego potrzebny był w tej przygodzie płyn zmiękczający i czym jest odwrotna psychologia? Ha! Tego Wam nie zdradzę!

Kapitan Majtas. Wielka bitwa z zasmarkanym cyborgiem, część 1. Noc obrzydliwych glutów z nosa /szósta wielka opowieść/ i Kapitan Majtas. Wielka bitwa z zasmarkanym cyborgiem, część 2. Rozróba głupkowatych roboglutów /siódma wielka opowieść/ to najbardziej oślizgłe i zaglutowione części Majtasowej serii. A to wszystko przez klasowego lizusa Melvina, który przez swoje marzenia o potędze zaglutowił całą szkołę a sam zmienił się w Zasmarkanego Cyborga. Jak niebezpieczne jest kichanie w czasie eksperymentów i do czego może doprowadzić marzenie o potędze? Jak wielka jest siła soku pomarańczowego i czy chomik może pomóc uratować świat? Tego dowiecie się czytając dwa ostatnio wydane tomy zakręconych przygód Kapitana Majtasa. Jak zwykle z ruchomymi obrazkami i scenami skrajnej przemocy :-) Domyślam się jak wielu dorosłych reaguje na widok takich książek a szczególnie ich tytułów. Jednak tak jak czytamy na tylnej okładce „.. szanowni Rodzice, nie bójcie się! Te książki mają drugie dno!!!” Tak właśnie, jest co nieustannie powtarzam, choć jestem w stanie pogodzić się z tym, że ludzie dzielą się na tych których przygody Kapitana Majtasa śmieszą i tych którzy na dźwięk jego imienia odwracają się ze wstrętem. Strzelająca guma od majtek, gluty, smarki itp. tak, tak… to wszystko występuje w tych książkach ale jest też świetny dowcip, ironia i masa zabawnych rysunków. Nas to bawi, a Was? :-)
ps. To idealna seria dla małych chłopców, którzy jeszcze nie polubili czytania. Przetestujcie! :-)

Komentarze

  1. Tak Majtas jest dobry na wszystko :) A zwłaszcza duża dawka śmiechu :D !!!
    Pozdrawiam H. i sp.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz