Autochody


Dżambo Dżem i Gruba Fura. Dżunglołaz i Autobus międzygalaktyczny. Ten katalog zachwyci wszystkich małych miłośników pojazdów. Zwłaszcza tych, którym opatrzyły się klasyczne koparki, ciężarówki i betoniarki. Nie zabrakło ich w tym ilustrowanym wydaniu. Jednak największą frajdą dla czytelnika będą pojazdy, które stworzyła fantazja autora. Jest ich około dwieście! Kolorowe, niezwykłe, odlotowe!
Autochody
tekst: Carl Johanson
ilustracje: Carl Johanson
przekład: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo Zakamarki, 2017Ta książka pobudza wyobraźnię! Pomyślcie tylko jak ciekawa może być jazda dżdżownicowcem i zastanówcie się z dziećmi dokąd zmierza transporter chmur. Dla mnie niezwykle intrygujące jest m.in. więzienie obwoźne i odjazdowa szklarnia. Dzieci pewnie marzą o podróży bananem na resorach, frytkowozem, kupnym samochodem /w kształcie wiecie czego../ albo bryką dzwonnika /bim bom!/. O! Jest tutaj także samochód sypialny, którym można by dowozić dzieci do szkoły. Zwłaszcza te, których lekcje zaczynają się o 7.00 rano! Muzycy pewnie zdecydują się na pędzącą strunę w kształcie gitary. Ekolodzy, działkowicze – na marchewkową strzałę. 

Jazda takimi pojazdami to z pewnoscią niezwykłe przeżycia, tak jak i przeglądanie książki. Przeglądanie - bo ilustrowany katalog. Można go wykorzystać na wiele sposobów. Oglądać i odczytywać nazwy pojazdów, a potem zastanawiać się kto nimi jeździ. Dzieci nieczytające mogą puścić wodze fantazji i wymyślać swoje nazwy. Wklejki na okładce zachęcają do kolorowania. Kto pozwoli dziecku pomalować tę książkę? Ręka w górę! :)
Komentarze