Zrób to krok po krokuOto propozycja dla wszystkich, którzy lubią majsterkować i tworzyć COŚ Z NICZEGO. Czytelnik znajdzie  tu pomysły na rzeczy, które może wykonać samodzielnie z materiałów jakie ma pod ręką. 

"Myślą przewodnią tej książki jest recykling. Pomysły do niej zaczerpnęłyśmy ze śmietnika i z zakamarków piwnicy" - piszą autorki.


Zrób to krok po kroku
tekst: Clara Lidström, Annakarin Nyberg
ilustracje: Katy Kimbell, Li Söderberg
przekład: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo Zakamarki, 2017


Szczudła z puszek, gra memo, zakładka do książki, torba ze starego podkoszulka, skarbonka, stojak na przybory do pisania... Autorki krok po kroku wyjaśniają jak zrobić te i inne przedmioty, wykorzystując niepotrzebne już opakowania.


Stare puszki, podkoszulek, puste pudełka, do tego jeszcze kredki, farby, klej, czasem młotek i gwoździe /tutaj potrzebna pomoc kogoś dorosłego/. Przy ich pomocy dzieci mogą wyczarować nowe, ciekawe przedmioty codziennego użytku, lub coś co ozdobi ich pokój.

Proste, obrazkowe instrukcje dokładnie wyjaśniają jak wykonać daną rzecz.Książka zawiera 10 pomysłów, które jak wierzą autorki zachęcą młodych czytelników do eksperymentowania z kolorem i formą. Być może w trakcie tworzenia pojawią się kolejne projekty ...
Jedno jest pewne - z tą książką nie można się nudzić!

Komentarze