Kura co tyła na diecie

 

Krótka, rymowana historia o kurze, która wciąż się odchudzała, rozbawi nie tylko maluchy. To temat szczególnie bliski /zwłaszcza latem/ wielu rodzicom.

Kura co tyła na diecie
tekst: Pan Poeta
ilustracje: Joanna Młynarczyk
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2017

Jak wiecie na diecie nie tylko się chudnie… Ma się też sporo rozterek, natrętnych myśli /o jedzeniu/ i nerwowych chwil… Tak też było z kurą, która postanowiła się odchudzić.. 


Ale jak to zrobić, gdy wokół tyle pokus? Serek, szyneczka, cudne ziarenka… Jedno małe, przecież nie zaszkodzi! Ekhm… Na jednym jak wiemy nigdy się nie kończy… 


Kura dobrze wie, że by schudnąć warto również uprawiać sport… Tyle, że pomysł biegania wokół tortu nie koniecznie się sprawdza… 


Cóż, dbanie o dietę i dobry wygląd, jest naprawdę męczące. O tym przekona się nasza bohaterka, która w końcu się podda. Jej zapał okaże się słomiany, wygra apetyt. 
Jak czytamy na stronie autora /PanPoeta.pl/ to książka z przesłaniem. Ma dowcipnie i z humorem uczyć samoakceptacji. "Pokazuje dzieciom, że wygląd wcale nie jest najważniejszy i dobrze jest, kiedy czujemy się ze sobą szczęśliwi". Z tym się zgadzam, oczywiście, jednak mimo wszystko trzymam kciuki za wszystkie Panie Kury /i panów Kogutów też!/, którzy latem /i nie tylko/ chcą wyglądać zgrabnie. Chcą być zdrowi. Dla samych siebie. Bądźcie dzielni i wytrwali. Nie biegajcie wokół tortu! Kierunek las! Szyszki nie tuczą! :-))

To pierwsza z bajek o tolerancji Pana Poety. Każdą z nich zabawnie zilustrowała Joanna Młynarczyk. Pastelowe, całostronicowe rysunki świetnie współgrają z tekstem, w którym oprócz morału znajdziecie wiele gier słownych. Nic dziwnego, Autor jest pasjonatem językoznawstwa.


Komentarze