Detektyw Miś Zbyś na tropie. Kosmos to za małoDzielny detektyw Miś Zbyś i jego asystent Borsuk Mruk mają już za sobą wizytę w Pszczelim Królestwie i pogoń za złodziejem kradnącym miód. Ścigali też przestępców na Dzikim Zachodzie.
W kolejnej, trzeciej części tego barwnego komiksu dla młodych czytelników, autorzy zabierają nas wraz z bohaterami w kosmos!

Detektyw Miś Zbyś na tropie. Kosmos to za mało
scenariusz: Maciej Jasiński
rysunki: Piotr Nowacki
kolor: Norbert Rybarczyk
Wydawnictwo Kultura Gniewu, 2016
seria: krótkie gatki

Tym razem detektyw Miś Zbyś i Borsuk Mruk przerywają swój urlop by przyjąć zlecenie od dwóch agentów, którzy przybyli do nich prosto z Księżyca! W dodatku rakietą! Para przyjaciół, którym nie straszne wszelkie wyzwania, chcąc pomóc w rozwiązaniu zagadki kradzieży akumulatorów i żarówek ze stacji kosmicznych, decyduje się na lot.


Ich zadaniem będzie odnalezienie przestępcy, którego działalność utrudnia m.in. loty promów z księżycowej bazy. Agenci dysponują na szczęście nagraniem, na którym detektywi mogą zobaczyć złodzieja. Już wiedzą, że muszą szukać kogoś zielonego, z długimi uszami i plecakiem.
Partnerzy przystępują do pracy. Jednak znalezienie złodzieja nie jest wcale takie proste. W bazie kosmicznej roi się od kolorowych stworków. Sami zobaczcie…


Na szczęście Miś Zbyś to doświadczony detektyw. Zna na pamięć elementarz detektywa i często korzysta z tej wiedzy. Nasi detektywi w pogoni za złodziejem będą musieli wykazać się wielką odwagą i sprytem. Czekają ich pościgi nie tylko w bazie na Księżycu, ale również w przestrzeni kosmicznej. Sterowanie rakietą choć na początku wyda im się dość łatwe zakończy się katastrofą. Ale nie zapominajcie, że nasi dzieli bohaterowie wychodzą cało z każdej opresji!Nieustępliwi i dzielni kompani w końcu dopadną przestępcę, a jego spotka zasłużona kara.. Choć działał nie do końca ze złych pobudek, to jednak musi odpokutować swe winy.
W tym czasie Miś Zbyś wraz z Borsukiem Mrukiem będą odkrywać ciemną stronę księżyca :-)
W końcu każdemu należy się zasłużony odpoczynek!

Baza kosmiczna, pościgi, broń paraliżująca, teleportacja - ten komiks zapewni świetną porcję rozrywki najmłodszym czytelnikom /choć wiem, że czytają go również osoby zdecydowanie starsze niż przewiduje to seria KRÓTKIE GATKI/.
Akcja, humor, dużo kolorów a w niektórych momentach zaproszenie czytelników do pomocy w śledztwie - to wszystko sprawia, że warto dodać przygody Misia Zbysia na półkę z komiksami.
Zatem Drodzy Rodzice, jeśli Wasze dzieci dopiero zaczynają przygodę z czytaniem, lub po prostu lubią komiksy  - nie traćcie czasu. Czas przedstawić im tę niezwykłą parę bohaterów. Nadrabiajcie zaległości. My tymczasem zastanawiamy się, dokąd teraz autorzy wyślą Misia Zbysia. Gdzie go jeszcze nie było? Pod wodą??? :-)

Jesteście ciekawi....

 

O poprzednich komiksach pisałam tutaj:

http://wilczelektury.blogspot.com/2013/10/detektyw-mis-zbys-odsona-pierwsza.html

http://wilczelektury.blogspot.com/2014/12/detektyw-mis-zbys-na-tropie-zoty-soko.html

Komentarze