Przed twoim urodzeniem
Skąd się biorą dzieci? - to pytanie, na które prędzej czy później będzie musiał odpowiedzieć swemu dziecku każdy rodzic. Warto już od najmłodszych lat rozmawiać o tym z najmłodszymi. Zwłaszcza przy okazji takich lektur.
 

Przed twoim urodzeniem
Rascal
il. Mandana Sadat
przekład: Paulina Małochleb
Wydawnictwo Czerwony Konik, 2016

Ta książka to pięknie zilustrowana i opowiedziana historia pewnej miłości... Autor w cudownie prosty sposób dzieli się z małym czytelnikiem swoimi próbami powołania do życia "małego ludzika". Chęć posiadania kogoś bliskiego, kogoś kogo można kochać sprawia, że próbuje wszystkiego.

"Zrobiłem ludzika z kolorowych plam,
ale rozpuścił się w praniu."


"Zrobiłem ludzika z okruszków chleba,
ale rozdziobały go ptaki".
 "Pewnego dnia poznałem twoją mamę
i zrobiliśmy ludzika z miłości.
To ty.
I odtąd jesteśmy razem."Wyznanie narratora /ojca/, pięknie dopełniły zachwycająco proste i delikatne ilustracje Mandany Sadat. Nie wiem czy to duet również w życiu prywatnym, ale stworzyli bardzo udane dzieło. Mogę się domyślać, że powstało ono z wielkiej miłości do dzieci i do swej pracy.
Jeśli dobrze przyjrzycie się ilustracjom, z pewnością zauważycie niebieskiego kota, który towarzyszy bohaterowi tej historii na każdej stronie. Niezwykły przyjaciel jest świadkiem wszystkich prób stworzenia ludzika, by potem na sam koniec stać się jego przytulanką.

To książka idealna na prezent dla par spodziewających się narodzin dziecka. Będzie również świetną lekturą dla dzieci, które właśnie wchodzą w etap zadawania pytań. Daje prostą odpowiedź na pytanie: Skąd się wziąłem?  Po prostu - z MIŁOŚCI... 

Komentarze