Przygód kilka owcy i wilka

„Za rzekami, za lasami, za łąkami, gdzieś niewysoko w górach pasło się na hali stado owiec..” Pilnowane przez psa o imieniu Korek, wiodły spokojny, dość przewidywalny żywot...

Przygód kilka owcy i wilka
Katarzyna Michalec
ilustracje: Daniel de Latour
Wydawnictwo MUZA, 2015
wiek: 7+

Jesienią całe to towarzystwo, czyli owce, baca i pies wracało do wsi aby przeczekać zimę. W tym czasie na świat przychodziły młode. Mała bohaterka tej opowieści, owieczka Berni narodziła się pod koniec zimy. Z czarną łatka na głowie niczym Beret wyglądała bardzo wyjątkowo.Wesoła i ciekawska Berni, chciała zawierać znajomości ze wszystkimi. Jej pragnieniem było poznawać świat i zdobywać nowe doświadczenia. Jednak najbardziej chce znaleźć prawdziwego PRZYJACIELA.
Otwarta na świat, bez żadnych uprzedzeń, próbuje zaprzyjaźniać się z pszczołą, żabą, żmiją...
Znudzona monotonnym życiem owiec, nie zważając na niebezpieczeństwa często oddala się od stada.

Kolejne rozdziały to opowieść o tym, jak owieczka Berni łamiąc wszelkie reguły zaprzyjaźnia się z ... młodym wilkiem! Najpierw namówi go na to by przyłączył się do jej stada. Choć na kilka dni!
Przeczytacie więc o tym jak to wilk Biała Łapa ukrywał się w owczej skórze. Potem Autorka wyśle tych dwoje w świat na poszukiwanie przygód! Będą podróżować przywdziewając różne stroje (Berni jako starsza pani z psem!). Odbędą podróż pociągiem, samochodem z wesołą, rozśpiewaną ekipą i poczują wiatr we włosach (ups! w sierści) podczas ekscytującej jazdy motocyklem. Zobaczą jak wygląda wielki świat, czyli miasto.... Na końcu docenią łono natury, na które będą wracać stopem...


Daniel de Latour z wielkim dowcipem zilustrował tę opowieść. Jak widać dobrze bawił się przy każdym rozdziale :-)


W tej zabawnej historii o przyjaźni na przekór wszystkim, bez uprzedzeń i ograniczeń, Autorka pokazuje małym czytelnikom, że w przyjaźni nie ma granic, a dzięki ciekawości świata możemy przeżywać wspaniałe przygody.
Na koniec pozwolę sobie zacytować stado owiec z ostatniej strony powieści:
- Ta to ma wyobraźnię, no, no! Wymyślić taką historię....
:-)

Komentarze

Prześlij komentarz