Pazurzak

Gdyby niektórzy ludzie częściej przeglądali się w lustrze świat może byłby inny....

Taki Pazurzak Ponury na przykład. Przez wiele lat żył w przeświadczeniu, że jest kimś zupełnie innym. Nie dostrzegał swojego prawdziwego oblicza, dopóki mała dziewczynka nie nazwała go po imieniu :-)

Pazurzak
tekst: Margarita del Mazo
ilustracje: Charlotte Pardi
przekład: Beata Haniec
Wydawnictwo TAKO, 2014


Pazurzak to dość nietypowy czarodziej, jeśli chodzi o wygląd i zainteresowania kulinarne... hmmm
Mieszka sobie w starej chacie za lasem, w której odprawia czary.


Niechluj z niego straszny, co widać zresztą na ilustracjach. Bałagan w obejściu, bałagan w chałupie. Fuuj! O siebie też zbytnio nie dba. Głównie interesuje się kuchnią, a właściwie jedzeniem...
Gdy jest pełnia księżyca wyrusza na polowanie. Jego ofiarami padają .... dzieci, które podobno chętnie zjada. Cóż.. Może nie wygląda zbyt strasznie w tych swoich porciętach i z wielkim nochalem. Ale spotkać takiego w środku nocy... Czy są jacyś chętni?


Pazurzak jest z siebie bardzo zadowolony. Wydaje mu się, że jest taki straszny, zły i wszyscy się go boją. Ale do czasu. Pewnego dnia spotka Blankę. Dziewczynkę mądrą niesłychanie. Dziewczynkę, która na jego widok wybuchnie śmiechem, a w dodatku zawstydzi i wyśmieje.

 Dla niej Pazurzak Ponury to typowy niechluj. Nazwie go Wujem Niechlujem i każe spojrzeć w lusterko.
 O! Jeszcze pogrozi mu palcem!
 "Bo ja myślałem, że jestem Pazurzak..."
 
Książka o Pazurzaku pomaga oswajać nocne strachy. Pokazuje, jak mała dziewczynka dzięki swej inteligencji i sprytowi wygrywa ze złym czarodziejem.
Dzieci lubią się bać, a lektura tej książki to dreszczyk emocji, dowcip i zaskakujące zakończenie. Mam nadzieję, że zabawne ilustracje Charlotte Pardi rozbawią małych czytelników tak jak mnie i Młodszego. A sam Pazurzak? Czy można się go bać?

Komentarze

  1. bardzo lubimy wydawnictwo Tako, ale na razie seria książki z serii skrzynka potworów odpada, moje dziecko jest za bardzo strachliwe, zastanawiam się nad pazurzakiem, ilustracje są śmieszne, fajne, pokażę synkowi i się przekonam z chwilę:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. POLECAM Pazurzaka, w bardzo fajny i sympatyczny sposób opowiedziana historia :)

      Usuń

Prześlij komentarz