O Melanii i Melchiorze i Panu Przypadku

Z okazji jutrzejszych Walentynek - przedstawiam romans dla dzieci! O dwóch świnkach, które miały się ku sobie, ale wstydziły się do tego przyznać....

O Melanii i Melchiorze i Panu Przypadku
tekst: Roksana Jędrzejewska
ilustracje: Paweł Pawlak
Wydawnictwo BAJKA, 2013


Melania Kopytko to świnka bardzo nieśmiała. Mieszka w Różowej Kamienicy pod nr 6. Swoją nieśmiałość ukrywa pod kapeluszem i za ciemnymi okularami. Wygląda wtedy bardzo elegancko, ale może się zdawać, że jest nieco zarozumiała...


Melchior Knurek spod numeru 5. to samotny prosiak, jej sąsiad. Znaki szczególne to bordowy sweterek, okularki w metalowej oprawce i płomiennie czerwone uszy.
Mimo, że para ta często się spotyka, a to na klatce schodowej a to w sklepiku, nigdy jeszcze ze sobą nie rozmawiali. Raz tylko odważyli się na pewien gest... Wysłali do siebie kartki walentynkowe!
Niestety... Wstydzili się podpisać... Dlatego nadal mijają się na klatce, bez żadnego chrumknięcia...


Ach.. Jak potoczyłaby się ta cała historia, gdyby nie PRZYPADEK?! A dokładnie Eligiusz Przypadek - ich sąsiad. :-) Oczywiście nie zdradzę zakończenia, tylko powiem, że będzie ... RÓŻOWO:-)

Bo jakże by inaczej? Wszak dzieje się to w Różowej Kamienicy! Mamy tu różowe ryjki, policzki i uszy! Dlatego nie zabraknie też różowego zakończenia i różowych serc :-)


Zapewniam, że nie jestem miłośniczką koloru różowego, ale ten w wydaniu Pawła Pawlaka jak najbardziej "kupuję". Autor ilustracji wspaniale odmalował postacie Melanii i Melchiora, ich nieśmiałość i zakłopotanie..

Roksana Jędrzejewska napisała z wielkim wdziękiem a zarazem poczuciem humoru, książkę która spodoba się dzieciom i urzeknie dorosłych. Młodszy kazała sobie czytać tę opowieść już dwa razy! To historia o nieśmiałości, o tym jak ważny jest w życiu PRZYPADEK. I co najważniejsze, że znaczniej lepiej być nieśmiałym - WE DWOJE.

Najwyraźniej Autorka ma słabość do świnek bo inna jej książka "Kamienica" (nowe wydanie z 2014 r, wyd. BAJKA), którą ostatnio z Młodszym czytaliśmy również jest o świnkach. Może to sąsiedzi Melchiora i Melanii z tej samej ulicy? My w każdym razie podzielamy tę słabość i świnkowe opowieści tej Autorki Wam polecamy!Walentynki, Walentynki...
A czy wiecie, że 14 lutego to również Międzynarodowy Dzień Dawania Książek?
To inicjatywa, która polega na tym, aby w tym dniu obdarować książkami jak najwięcej dzieci. Nie tylko własnych! Książki można przekazać do świetlic, szkół, szpitali.. Mimo, że akcja skierowana jest głównie do najmłodszych to myślę, że to świetny pretekst by kupić tego dnia sobie i dzieciom kolejną dobrą książkę!
/kliknij na plakat/
http://bookgivingday.com/blog/about-2/

Komentarze