Buldog Odo
Kto ma psa ten wie... Jedzenie, spacery, zabawa a potem .... wylegiwanie się. Na fotelach, kanapach. Byle było miękko, byle blisko swych właścicieli!

Buldo Odo
tekst i ilustracje: Justyna Stefańczyk

Wydawnictwo Dzika Małpa

Budlog Odo też to lubi. Lubi jeść i lubi spać. Spać w różnych pozycjach i miejscach. Na leżąco i siedząco. Jeśli mieszka z Wami buldog, wiecie pewnie, jakie dźwięki wydobywają się wtedy z jego pyska. ;-)

Odo ceni sobie, jak każdy domowy zwierzak, wypoczynek na miękkich pufach, sofach, fotelach.. Czasem udaje mu się przegonić kogoś z pufy, ale z łóżka to on jest zwykle przeganiany... A łóżko, jak możemy się domyślić, to miejsce najlepsze w rankingu psich legowisk. Nie wszystkie pieski dostępują zaszczytu spania ze swym właścicielem.... A już najdziwniejszy (dla piesków, oczywiście) jest fakt, że Państwo nie pozwalają złożyć na podusi pyszczka lub... pupy...
Cóż, ludzie mają różne dziwactwa....

Odo, inteligentny pies, wie jednak, że gdy tylko zostanie sam w domu może robić, co tylko chce. A chce głównie wylegiwać się w łóżku! I robi to z największą gracją! ;-)


Nasz pies bardzo przypomina Oda. Spanie na fotelach i kanapach - lubię to!
Mieszkając z kotem dzieli z  nim parapet, fotele i kanapy. Gdzie śpi, gdy jesteśmy w domu - wiem.. Co robią, gdy nas nie ma? Tego wolę nie wiedzieć. Pozostaje nam się tylko domyślać. W każdym razie na pewno miło (i miękko) spędzają czas. ;-)))

 


Książkę o buldogu Odo zauważyłam na Targach Książki w Poznaniu. Po jej przejrzeniu i krótkiej rozmowie z Autorką poprosiłam o dedykację dla naszego czworonoga. Nie mogło być inaczej! Pani Justyna Stefańczyk opisała w książce zwyczaje swojego pupila, ale każdy kto mieszka z psem pod jednym dachem, odnajdzie tam obrazki z własnego życia.
Choć Autorka tę zabawną książkę adresuje do młodych czytelników - sztywne, kartonowe strony, krótki tekst, zabawne ilustracje - zainteresuje ona wielu miłośników czworonogów. Niejeden z dorosłych, kupi ją dla siebie lub swego pupila (tak jak ja!) ;-)

Autorka to utalentowanej artystka, która ilustruje własne książki, uprawia grafikę warsztatową, malarstwo. Jest również właścicielką Wydawnictwa Dzika Małpa (tej nazwy trudno nie zapamiętać!).

Poszukajcie książki o buldogu Odo i przeczytajcie ją wspólnie z dziećmi lub z ... psem! ;-))

Komentarze