Jak oswoić Rysia?Kiedy pojawia się w domu, przewraca nasz świat do góry nogami. Ma wilczy apetyt i często nie śpi po nocach. Kim jest to tajemnicze stworzenie i jak je oswoić?
 
Jak oswoić Rysia?
Agnès De Lestrade, Marie Dorléans
tłumaczenie: Sylwia Sawicka
Wydawnictwo Polarny Lis, 2019

 
Już po przewróceniu kilku stron tej książki zrozumiecie kim jest tytułowy RYŚ. Tak, tak… To stworzenie, które być może zadomowiło się również w Waszym domu. Jeśli jest jeszcze młode, to czytając tę książkę dowiecie się co przed Wami. A jeśli oswajacie go już trochę lat, z pewnością odnajdziecie tu sporo wątków z waszego wspólnego życia… 
 

 
 
Taaaa…. Wilczy apetyt, wrzaski, perlisty śmiech, nie zawsze piękny zapach, buntowniczy sposób bycia… I wzrost… Oj, tak… Rysie rosną zdecydowanie za szybko…. Wielu egzemplarzom na nosach pojawiają się pryszcze. Ich kończyny się wydłużają… Wydłuża się również ich dzień… Chodzą spać zdecydowanie później. 
 

 
I choć grają nam czasem na nerwach, a od ich wrzasków puchną nam uszy, to… przecież kochamy Rysie nad życie! Dbamy o nie, spełniamy życzenia i najskrytsze ich marzenia. 
Jak zmieni się nasz świat, gdy Ryś osiągnie duży rozmiar? Gdy przestaniemy być dla niego najważniejsi? 
 
 
Koniecznie przeczytajcie tę przezabawną, ilustrowaną historię o rodzicielstwie i dorastaniu. Polecam Wam ją, jako mama dwóch egzemplarzy Rysiów! ;-) 
 
Autorka wraz z ilustratorką przygotowały dla czytelników wyjątkową ucztę! Dowcipny tekst i tak samo zabawne ilustracje tworzą niezwykła opowieść o byciu rodzicem. To książka, której lektura rozbawi zarówno dorosłych jak i dzieci. Może być również niebanalnym prezentem dla młodych małżeństw, którym przyda się w oswajaniu potomstwa. A może będzie prezentem dla Waszych Ryśków, gdy już staną się… Ryszardami? ;-)


Komentarze