Owco, śpij!Twoje dziecko różni się od tego z reklam, które w pięknej kolorowej pościeli zasypia zaraz po tym jak rodzic przeczyta mu bajkę na dobranoc? Zasypiasz udręczony w jego łóżku po wielu minutach, godzinach (!) usypiania? Hmm… Jak ci pomóc? A próbowaliście liczenia owiec? Nie? A, to błąd!

Owco, śpij!
tekst: Kerry Lyn Sparrow
ilustracje: Guillaume Perreault
przekład: Tina Oziewicz
Wydawnictwo Papilon, 2019Mały Duduś jak większość dzieci ma problem z zasypianiem. Po kolacji i wieczornej kąpieli, gdy leży już w łóżku, wciąż wymyśla coś, co pomoże mu opóźnić ten nieprzyjemny moment.
Kubek ciepłego mleka, wizyta w toalecie, ciepłe skarpetki, zapalona lampka… Mama dwoi się i troi by zapewnić mu wszystko czego chce. Byleby wreszcie zasnął! 


Pewnego wieczoru, gdy nie miał już możliwości poproszenia o cokolwiek, mama doradza by policzył owce! Idzie mu całkiem nieźle. Owce przeskakują zwinnie nad jego łóżkiem, a Duduś staje się nawet odrobinę senny! Aż tu owca nr 68 nie chce wykonać skoku. Jest niezdecydowana, wystraszona i najwyraźniej w świecie opóźnia swój skok! Jak tak można? Inne owce w kolejce czekają! Tak, tak… Tego wieczoru Duduś dostanie prztyczka w nos od… owcy! ;-) 


 
Czy wreszcie owca nr 68 zdecyduje się na skok nad łóżkiem Dudusia, a on będzie mógł spokojnie zasnąć? Przekonacie się czytając tę zabawną i świetnie zilustrowaną historię przed snem, ze swymi dziećmi. A potem… zacznijcie liczyć owce! To podobno działa! 

Komentarze