Kominiarz. PiekarzDwóch braci. Dwa zawody. Dwie okładki. Jedna książka. Piekarz i kominiarz. Co ich łączy oprócz wspólnego środka w tej książce?

Kominiarz. Piekarz
tekst i ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2017


Niezwykła, dwustronna kartonowa książka dla najmłodszych to krótka, ale jakże treściwa opowieść o dwóch braciach. Jeden ubiera się na biało, drugi na czarno. Jeden pracuje w dzień, drugi w nocy. Jeden jedzie do pracy na rowerze, drugi wsiada do auta. Dzień pracy każdy z nich kończy we własnym łóżku.
Ta świetnie zaprojektowana książka, to wspaniała lektura dla najmłodszych. Możecie ją czytać z dziećmi na wiele sposobów. To opowieść o dwóch zawodach z wykorzystaniem kontrastowych ilustracji i wyrazów dźwiękonaśladowczych /maluchy/ i propozycja zabawy w odnajdywanie podobieństw i różnic /dla nieco starszych/.Jestem pewna, że urzekająco prosty tekst zauroczy najmłodszych. Przygotujcie się na wielokrotne czytanie! Po jakimś czasie to dzieci opowiedzą Wam historię o dwóch braciach i z radością będą odpowiadać na pytania:
Jaki strój nosi piekarz, a jaki kominiarz?
 Jakimi pojazdami jadą do pracy? 
Czym zajmują się w ciągu dnia obaj bracia? 

I nie ważne będzie jak ją będą trzymać. Ta książka nigdy nie będzie "do góry nogami",
czyli obróconym tekstem do dołu. Zawsze będzie poprawnie!
 Kartonowe książki to cenne pozycje w bibliotece maluchów. Nie zniszczą ich tak szybko małe rączki. Zaokrąglone brzegi to już wymagany standard. Taką książkę można bez obaw wręczyć dziecku, by samo przeglądało strony.
Książka o piekarzu i kominiarzu ma jeszcze dodatkowy walor - jej forma z pewnością zachwyci dorosłych!

Komentarze