5 złotych


Kolejna książka do przeczytania której, nie potrzebna jest znajomość liter.

5 złotych
koncepcja: Jae-hyuk Cha, Eun-young Choi
ilustracje: Eun-young Choi
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2017


Mama sprząta, tata zasnął nad książką, starsza siostra wyszła do szkoły… Mały chłopiec siedzi z psem na kanapie i z nudów dłubie w nosie… Po chwili jednak zakłada skarpety, pas i pelerynę i zaczyna wraz z psem zabawę w podwodny świat. Gdy „nurkuje” pod stół w salonie odkrywa „skarb”! Wtedy zostawia swojego psiego przyjaciela i wyrusza na zakupy. Co można kupić za 5 zł?

 


Samochód dla taty? Suknię dla mamy? A może wystarczy na zakup komputera? A gdyby tak kupić prezent dla psa, który został w domu? Okulary, kapelusze, buty, torebki, rowery... Wystawy sklepów i uliczni sprzedawcy kuszą chłopca towarem.

Jak zakończy się jego wyprawa do miasta? Na co wyda swoje 5 złotych chłopiec? Czy będzie to dobry wybór? Na te i inne pytania odpowiedzą Wam z pewnością dzieci po lekturze książki. Książki, w której nie pada ani jedno słowo. Tutaj lektorem są najmłodsi. Posłuchajcie ich wersji zdarzeń i koniecznie zapytajcie, na co oni wydaliby swoje 5 złotych. ;-)

Książki bez słów to bardzo dobra propozycja dla najmłodszych. Dzięki nim doskonalą umiejętność formułowania zdań, uczą się opowiadać, rozwijają swoją wyobraźnię. A dla nas rodziców, to kolejna okazja do spędzenia przyjemnych chwil z dzieckiem, kiedy to ono czyta nam na dobranoc :-)

Komentarze

  1. https://goo.gl/yacIlh

    Dzieci nadal lubią książki! Aby to udowodnić proszę o wypełnienie krótkiej ankiety!
    Pytania są głównie zamknięte. Proszę o pomoc zwłaszcza rodziców 5 i 6-latków.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz