KOT ty jesteś?
Oto gratka dla miłośników kotów i wyjątkowych ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej. Tym razem to prawdziwa ręczna robota!

KOT ty jesteś?
tekst: Marcin Brykczyński
ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2016

Koty to niezwykłe istoty... Chodzą własnymi drogami, kradną nasze serca, a potem rządzą w naszych domach… Marcin Brykczyński wraz z Elżbietą Wasiuczyńską stworzyli wyjątkową książkę - pełną kolorów i kocich charakterów.

„Oto galeria przemiłych kotków. 
Lecz każdy dziką bestią jest w środku. 
W jednym lew ryczy, w drugim pantera. 
W innym się tygrys odzywa nie raz”.W tej książce mają dość niewinne minki, ale autor wierszy dobrze zna ich naturę. W lekki i zabawny sposób sportretował kilkanaście kocich przypadków.

Znajdziecie tu kota, który w nocy w gwiazdach buszuje, kota artystę i kota melomana – miłośnika ptaków, a także dumnego kociego króla wylegującego się na dachu. Głaskanie kota "dobre jest na zdrowie" ale uważajmy, by go nie zagłaskać - przypomina autor, w krótkich, rymowanych wierszach, które dopełniają wyjątkowe ilustracje.Wszystkie w ulubionych kolorach Elżbiety Wasiuczyńskiej, której paleta barw to żółcie, pomarańcze, niebieskości i fiolety. Ze stron zerkają na nas koty zrobione ze skrawków materiałów, koralików i kolorowych nici. Gdyby móc ich dotknąć w oryginale... Z pewnością są tak miękkie jak futerka kotów.
 
Choć jak pisze autor "Dom bez kota się nie liczy", to mam nadzieję, że ta książka i fakt,że "mam kota" na punkcie pięknych ilustracji nie dyskwalifikuje naszego domostwa. Książkę polecamy nie tylko kociarzom, ale wszystkim wielbicielom dobrych rymów i ilustracji.