Absolutnie fantastyczne labirynty i Cyrk na kółkach


Do zabaw w domu i podczas przerw szkolnych. Dwie książki do wypełniania, nie do czytania.

Łowcy zombiaków, taśmociągi od których można dostać oczopląsu. Rybki i kreciki obok nauczycieli zmienionych w potwory. Wszystkim im trzeba pomóc. Uratować, doprowadzić do celu. Zbiór stu labiryntów zachwyci wszystkich, którzy uwielbiają wodzić palcem po kartce, tak jak nasz Młodszy.

Absolutnie fantastyczne labirynty
Becky Wilson
ilustratorzy: Lorna Anderson, Jean Claude, Samantha Meredith, Sophie Rohrbach
przekład: Magdalena Korobkiewicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2016

Jest kolorowo i ciekawie. Labirynty o różnym stopniu trudności. Dla początkujących i zaawansowanych. I choć z pewnością Wasze dzieci na komputerze biorą udział w znacznie trudniejszych wyzwaniach, to mogę się założyć, że od czasu do czasu będą chciały np. pokonać Kanion Kaktusów czy zrobić sobie wycieczkę metrem do Stacji Dinozaurów i to palcem!  To książka którą warto mieć ją przy sobie w sytuacjach kryzysowych /czyt. kolejka w przychodni lub w urzędzie/. Nie macie dziecka przy sobie, a książka jest w waszej torbie? Sami też możecie się pobawić! I nie martwcie się. Jakby co, na końcu znajdują się rozwiązania.  :-)
 
Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło
tekst: Monika HałuchaMonika Hałucha
ilustracje:Anita Graboś
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2016

Kolejna pozycja, w której dzieci mogą błądzić po labiryntach. Tutaj jednak czekają na nich też krzyżówki, znajdowanie różnic, kolorowanki i inne ciekawe zabawy. Bawiąc się i rysując, przy okazji zdobywają wiedzę o języku polskim bo każda ze stron pokazuje zastosowanie wybranego frazeologizmu. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają dzieciom znaczenie takich m.in. połączeń wyrazów jak: "Cyrk na kółkach", "dumny jak paw", "wilczy apetyt", "wilk morski" czy "szukać dziury w całym".
Nikt nie lubi KUPOWAĆ KOTA W WORKU, dlatego jak zwykle, zamieszczam poniżej kilka ilustracji.
To wydanie ma strukturę bloku rysunkowego, co oznacza, że bardzo łatwo można z tej książki wyrywać kartki. Dzięki temu w tym samym czasie kilkoro dzieci  może rozwiązywać zadania.
Czekają tam na nich m.in. królewna z WILCZYM APETYTEM, NADGRYZIONE ZĘBEM CZASU rzeczy, pająk Zenobiusz, który ma OCZY DOOKOŁA GŁOWY.  Będą mieli okazję sprawdzić GDZIE KRÓL CHODZI PIECHOTĄ, poszukać IGŁY W STOGU SIANA... Mogę zapewnić, że na pewno nie będą NUDZIĆ SIĘ JAK MOPS, wręcz przeciwnie!
Po wypełnieniu całej książki każdy młody czytelnik będzie z pewnością DUMNY JAK PAW.


Komentarze