Poeci dla dzieci - Kulmowa, Chotomska, Frączek, Kern

POECI DLA DZIECI to nowa seria Wydawnictwa WILGA. Warto zrobić dla niej miejsce w biblioteczkach najmłodszych czytelników. Znane wiersze, ładne ilustracje i twarde, kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami sprawdzą się podczas czytania. Każda z książek zawiera siedem wierszy. A co znajdziemy w środku?W krótkim zbiorze wierszy Jerzego Kerna nie zabrakło znanego nam chyba wszystkim utoworu o wizycie jeży u fryzjera. Jest tu też żyrafa, która odwiedziła fotografa. Przeczytamy o odważnym fakirze, który boi się zastrzyków i kotach rozpartych w fotelach gawędzących w kocim języku.....

"Zeszły się cztery koty
Z czterech różnych stron świata.
Jeden pochodził z Mrukoty,
Drugi z Górnej Dachoty,
Trzeci z miasta Myszkowa
(zaraz obok Kotkowa),
A czwarty z wyspy Drapata."Agnieszka Frączek w rewelacyjnym duecie z Maciejem Szymanowiczem bawi rymowanymi opowieściami dużych i małych. Tutaj m.in. byk wybiera się na randkę z krową, szalony kucharz przyrządza w swej kuchni muchomory. To skrócona wersja "Rymobrania", które ukazało się w serii PLATYNOWA KOLEKCJA jakiś czas temu.

U Wandy Chotomskiej muchomor przechadza się po sklepach w poszukiwaniu kapelusza, a w perfumerii pana Foksteriera można kupić wyjątkowe psie perfumy - Uśmiech Baleronu, Czar Kotleta czy Siedem Szynek... W tytułowym wierszu na "Spacer z psem" Autorka zabiera swego czworonoga w miejsce, gdzie "rośnie salceson przy salcesonie, gdzie serdelki kwitną na drzewach.."
Przy wierszach Joanny Kulmowej zilustrowanych przez Annę Gensler, z pewnością dobrze będzie się zasypiało maluchom.... Autorka zdradza małym czytelnikom jak zasypia niedźwiedź, hipopotam, zające, żyrafa, paw, lew i sowa... Ciekawe to rymowane historie....
Hipopotam "nie zaśnie od razu w całości. Najpierw mu zasypia ogonek. A to za mało jak na taką personę. A potem nogi.." A taka sowa na przykład "za nic nie zaśnie, póki nie będzie jaśniej...".


Wybór książki dla najmłodszego czytelnika to wcale nie taka prosta sprawa. Warto przed zakupem zajrzeć do środka, by sprawdzić czy dobry tekst idzie w parze z dobrymi ilustracjami.
Ta seria nie rozczarowuje, dlatego szczerze polecam!

Komentarze

Prześlij komentarz